themes theme

Messengeri kaudu levib järjekordne troojalane

4. detsember 2006 kirjutas Aare Kirna Vasta »

Paljud Messengeri kasutajad on alates nädalavahetusest, eriti aga täna saanud sõpradelt sõnumi, mis näeb välja umbes selline:

check 😛 http://www.picture2models.info/index.php?pic2038.jpg

Hiljem üle küsides ei tea saatja nimetatud lingi saatmisest midagi. Neil, kes saadetud linki klõpsinud, avaneb brauseriaken ning neil palutakse alla laadida justkui pildifail, mis aga tegelikult on käivitusfail. See installeerib arvutisse troojalase, mis kirjutab üle mõned süsteemifailid ning asub iseenast Messengeri kontaktilistis olevatel aadressidel paljundama. Muudetakse ka Internet Exploreri avalehekülg.

Soovitame kasutada oma tervet mõistust, mitte klikkida uisapäisa teile saadetud linke ning küsida alati üle, miks teie eestikeelne sõber teile ingliskeelseid sõnumeid saatma on hakanud.

Tundub, et enamlevinud viirustõrjujad suudavad troojalase ära tunda. Uuendage oma viirusdefinitsioone ning laske kõik MSN-i vahendusel saabuvad failid üle skännida!

Kui teie arvutis siiamaani ei ole viirustõrjet, paigaldage omale tasuta AVG.

Reklaam

2 kommentaari

  1. Nils ütleb:

    Selle pärast ma kasutangi Skype-i.

  2. Ets ütleb:

    Õige, Skype on lisaks veel ka krüpteeritud.

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2781