MalAware

MalAware on A-Squaredi viimane “tõrjehitt”, mis kontrollib arvutit väga kiiresti ning peaks andma hea ülevaate, kas arvuti on või ei ole nakatunud. Kuigi ei kontrollita kõiki faile, on tulemused üllatavalt head.

MalAware kasutab sarnaselt Hitman Pro ja Panda Cloud Antiviirusele samuti pilvepõhiseid teenuseid. Nimelt ei ole 1MB suurusel tõrjeprogrammil kohapealseid signatuure, küll aga on need pilves asuvatel serveritel. Sellepärast kontrollitakse kahtlaseid ja uusi faile just seal, veendumaks, et nad on kahjutud.

Programmil on aga üks suur miinus – ta ei eemalda leitud ohte! Seda saab teha aga tasuta programmiga A-Squared free. Viimane on tunduvalt aeglasem, aga eemaldab leitud ohud. MalAware ülesanne on pakkuda lihtsat ja kiiret kontrollimeetodit, mis näitab ära, kas arvuti on või ei ole nakatunud. Kui nakkuseid leitakse, on mõistlik need eemaldada. Selleks kõlbab nt uuendatud A-Squared Free.

Paigaldamine ja arvuti kontrollimine

MalAware on saadaval siin.
Programm on kõigest 1MB suur (võrdluseks on Prevx 3.0 alla 1MB)
Kontrollimine on lihtsaimast lihtsaim. Pärast programmi avamist tuleb vajutada Start nupule ning oodata mõni minut (tavalisel üks või vähem). Seejärel peaksid juba tulemused olemas olema. Erinevates turvafoorumites, näiteks eKaitse.ee saab postitada ka oma logi, mille saab salvestada “Save log” nupu abil. Seejärel saab juba juhiste kaudu pahavara “nottima” hakata 🙂 Kui arvuti on nakatunud, kuvatakse sarnane pilt:

nakatunud arvuti
Meelega nakatatud arvutist avaneb selline pilt

MalAware ise on tasuta, küll aga võidakse raha küsida sama firma muude toodete eest.

Head kasutamist!

One thought on “MalAware”

  1. Mul oleks üks küsimus a-squared free kohta, millele siin artiklis viidatud on. Nimelt tunnistab ta sellise programmi, nagu NoAdware5, ohtlikuks. Ka VirusTotaliga skannides on a-squared ainuke neljakümnest, kes leiab selle viiruse olevat. Kus see tõde siin on? On siin tegemist false positive raportiga? Ometi olevat NoAdware üks top5 hulka kuuluvatest anti-adware programmidest kui uskuda mõningaid ülevaateid. Midagi siin ei klapi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga