themes theme

Kummalised kõned mobiilile

28. jaanuar 2009 kirjutas Aare Kirna Vasta »

Netiavarustes ringleb selline hoiatus:

Täna tehti minule vastamata kõne kummaliselt numbrilt +393……  Lasti vaid 3 korda kutsuda. Et ehk helistan tagasi.
Mis kummalise maa kood +393?

Leidsin netist kommentaarid selliste numbrite kohta:

+393193260021 phoned me as well. DON’T ANSWER any calls from abroad that you don´t know. It happened to me before, I never answered but heard that it costs about 50$ per minute IF you call back. Appearantly it’s sometimes satellite telephones and they scam people for money like this.

Ärgu siis keegi uudishimust tagasi helistagu, kui oma mobiililt sellise vastamata kõne leiab, võib üsna kalliks maksma minna.

Omalt poolt lisan, et ametlikult peaks see numbrivahemik kuuluma ühele Itaalia 3G võrgule, kuid see iseenesest ei tähenda midagi -väljuva kõne numbri võltsimine ei ole väga keeruline.

Soovitus on üldjoontes õige – ei maksa vastata tundmatult numbrilt tulnud vastamata kõnele, eriti kui helistaja on nimme lasknud telefonil vaid mõni hetk kutsuda.

Reklaam

3 kommentaari

 1. Ninataga ütleb:

  Sain mina kah sellelt numbrilt kõne ja tagasi helistamine ei tulnud mulle isegi pähe…

 2. marleen ütleb:

  Tere

  Sain minagi vastamata kõne numbrilt +88213480041

  “Kõik, kellele helistatakse sellelt numbrilt palun kindlasti teavitada oma võrgupakkujat. Sellised numbrid blokitakse kohe automaatselt ära, äkki teete mõnele lihtsameelsele eestlasele heateo ja säästate tema 18 000 kroonist. “

Viited teistes blogides /
Reaktsioonid teistes blogides

 1. Kuno mõtteveeb. » Arvutikaitse hoiatab kummaliste kõnede eest

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2781