Kuidas trojan.zlob’ist lahti saab ja kui kahjulik on see arvutile?

Kui ma arvuti käima panen ja peale väikest ootamist Internetti üritan minna, siis see ei õnnestu. Peale restarti aga juba õnnestub. Aga kui ma veel kolmanda restardi teen, siis ka enam ei õnnestu, nii et iga paarisarvulise restardi korral pääsen netti. Milles on asi? Arvuti on mul viirustest täielikult tühi ja nuhkvarast enam-vähem tühi. Ainult Trojan.Zlob-e on mitu tükki sees (7), kuid tasuta programmidega ma neid välja ei saa.

Trojan.Zlob on nn tagauksetroojalane, mis muudab Windowsi registri seadeid nii, et ta käivitatakse koos Windowsiga, ning haagib end tavaliselt explorer.exe protsessi külge. Käivitatuna üritab Trojan.Zlob ühenduda üle HTTP mitmesuguste pahatahtlike serveritega, edastada neile kasutaja arvutist leitud infot ning käivitada teie arvutis mitmesuguseid pahatahtlikke skripte ja protsesse. Ehk siis teie arvutis ei toimeta mitte enam teie, vaid kusagil internetiavarustes asuv ründaja.

Eemaldamiseks tasuks proovida F-Secure’i tööriista.

Soovitan teil siiski kaaluda mõne tasulise viirustõrjepaketi soetamist, seda enam, et ühe avastatud pahalase kohta on teie arvutis tõenäoliselt veel mitu niisugust, mida tasuta skännerid ei avastanud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga