Kas hotelli internetiühendust tasub usaldada?

conciergerie.jpgMichael Herf jutustab oma blogis, kuidas ta Mauil kohaliku hotelli internetiühendust kasutades avastas, et kõik tema brauseri sooritatud päringud suunatakse lisaks tavalisele proksile veel läbi reklaamteenuse, mis lisaks hotelliidentikaatorile jälgis ka muid väga täpseid kasutajaandmeid ning isegi HTTPS-päringuid. Internetiühenduse pakkuja Superclick aga lubab oma teenust kasutavate hotellide ja konverentsikeskuste juhtidele “veelgi täpsemini suunatud reklaamteateid ning võimalust teenida rohkem tulu”.

Superclick tegutseb küll põhiliselt Ameerika Ühendriikide, Kanada ja Kariibi mere hotellides, kuid vägagi võimalik, et sarnaseid reklaamteenuseid kasutavad ka mujal maailmas asuvate hotellide internetiühenduse pakkujad. Seega ei tasuks sülearvutiga ringi reisides minetada ettevaatust internetiga ühendumisel. Kui teil ei ole võimalik luua VPN-ühendust serveriga, mida te usaldate, siis mõelge põhjalikult järele, enne kui üle kaitsmata ühenduse oma postkasti või mõnda teise paroolidega kaitstud kohta sisse logite.

Ma ei ütle, et hotellide internetiühendus on tingimata ja igal pool ebaturvaline, kuid ettevaatlik tasub olla sellegipoolest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga