Kaasaskantav nuhkvaratõrje SUPERAntiSpyware

Nuhkvaratõrjest SUPERAntiSpyware on Arvutikaitse kirjutatud juba mitmel korral, lugeda saab Lauri Säde artikleid siit ja siit. Siiski tahaksin sellel programmil veelkord peatuda, kuna leian, et tõrjeprogrammi loomemeeskond on välja arendanud väga kavala portatiivse ehk kaasaskantava rakenduse, mille eest pahavaral on väga raske peitu jääda. Teatavasti kirjutatakse üsna sageli õelvarasse sisse koodid, mis aitavad vältida teada-tuntud tõrjeprogrammidel nende leidmise, ent selle programmi  puhul ei pruugi see neid aidata.

Nick Skrepetos, SUPERAntiSpyware.com asutaja ütleb detsembris 2009 avaldatud pressiteates (vaba tõlge):

„Me avastame üha keerukama ülesehitusega ja erinevates variatsioonides muteerunud  pahavara, mis suudavad takistada tõrjeprogrammide installeerimist arvutisse või peatavad paigaldatud tõrjete töö. Meil on sellele nüüd lahendus. Kaasaskantava skänneriga võib puhastada ka väga nakatunud süsteeme ning selle skänneri tõhusus seisneb selles, et seda ei pea arvutisse installeerima. Seega ei muuda see ka süsteemifaile ega paigaldu Start-menüüsse ja Programmifailide kataloogi ning ei vaja ka internetiühendust. Selle võib paigaldada USB –seadmetele, välistele kõvaketastele, kõrvetada CD/DVD ketastele jne.“

Tasuta SUPERAntiSpyware Portable Scanner pakub tõepoolest sellist nutikat lahendust. Nagu allolevalt pildilt näha võib, tirisin korraga neli kaasaskantavat SUPERAntiSpyware versiooni, mis tegelikult kõik on erineva nimega. Seega peab pahavara looja kurja vaeva nägema, et ta suudaks pahalast kõiki nende  programmivariantide eest peita.

Skannerisse on rakendatud sama nuhkvaravastane mootor, mida kasutab ka SUPERAntiSpyware tasuline versioon. Andmebaase uuendatakse vähemalt kord päevas, seega ei ole oluline, kui puudub internetiühendus. Kui programmi aga kasutatakse näiteks arvuti teisel kettal, millel ei asu opisüsteem, siis loomulikult võib enne skanneerimist programmi käsitsi uuendada.

Mulle meeldib see kaasaskantav programm veel sellepärast, et ta ei muuda mu arvutit aeglaseks. Paraku programmi tavaline versioon, mille ma kunagi arvutisse installeerisin, hästi ei sobimud mu arvutisüsteemiga ning põhjustas töötamise aeglustumist, misjärel ma eemaldasin selle oma tõrjete hulgast.

Käivitamiseks kliki SAS…COM failil, vali Run, reklaamaknas vajuta Click here to start ja vali kasutajaliidese keel. Kui soovitakse programmi uuendada, siis vajutage Otsi Uuendusi, kui aga tahetakse teostada kohene kontroll, siis valige Kontrolli oma arvutit… Järgmises aknas võib veel omakorda valida kiire-, täieliku-  või kohandatud kontrollimise meetodi ja siis tuleb vajutada Next.

Kes soovib, võib enne arvuti skanneerimist oma tahte järgi suvandid täiendavalt paika seada.

4 thoughts on “Kaasaskantav nuhkvaratõrje SUPERAntiSpyware”

  1. Arvatavasti ka portable versiooni keelefail on väga vana (algstaadium). Nick Skrepetos lihtsalt ei andnud tagasisidet, kui talle uuendatud keelefaili saatsin. Praegu on tal see olemas ning üle jääb oodata uue versiooni ilmumist.

  2. Kuidas praegu Superantispyware tasulisse versiooni suhtuda. Kas see on ka nüüd, 6 aastat hiljem kõrgelt hinnatav?

  3. WIndowsi jaoks on vaja HDD kõvaketast, millele saab füüsiliselt nupuga kirjutuskaitse peale panna ning tähtsamad logifailid usb mälupulka suunata.
    Umbes nagu kunagi oli floppy “diskidel” või siis kahvli kõvakettal ümber lülitada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga