Imeilusa tüdruku abipalve

Artikli Legend tõmmust kaunitarist kommentaarides luban, et kui saan kirja saajalt nõusoleku, siis teen Arvutikaitsesse veel ühe lühiuudise uuest spämmikirjast. Lubadus on saadud ja seega saan ka avaldada veidi teistmoodi lähenemisega petukirja, mille järgi saab võrrelda, kuidas erinevad spämmerid tööd teevad arvutikasutajate lollitamiseks.

Palju aega ei läinudki mööda, kui eelmise kirja saajale Raunole tuli uus kiri ühelt teiselt õnnetult kaunitarilt. Seekord nimetab petukirja saatja end nimega Uriel Dame Garang, kes on 24 aastane ja Sudaani asepresidendi tütar. Tema isa aga paraku suri helikopteri õnnetuses. Päranduseks aga jättis ta tütrele 7, 3 miljonit dollarit, mida aga tütreke ei saa ise välja võtta ja vajab abilist, kes kannaks selle raha oma arvele. Miljonid jääks teda ootama, kuni ta ise suudab põgeneda põgenikelaagrist, kus ta momendil asub, ning jõuab kohale uuele „kodu-“maale, kus ta alustaks oma uut elu. Loomulikult saaks abiline, kes on nõus raha oma kontole kantima, normaalsed protsendid rahast vastutasuks ja seda tervelt 25% kogusummast.

Kui analüüsida seda kirja, siis seekord on kirjavigu vähe ja lugu tundub olema veel usutavam kui eelmise tõmmu kaunitari lugu. Samuti on pastor jällegi mängus, kes peaks usutavust suurendama.  Selles kirjas püüab tüdruk jätta endast muljet, et ta tõepolest ei usalda igaüht vaid ainult kirja saajat, kellelt tahab ettevaatuse mõttes ka mõningaid andmeid saada, et mitte ise petta saada. Kui ollakse nõus tüdrukut aitama, siis tuleks talle saata vastukiri, milles on kirjas tulevase abistaja andmed – ees-ja perekonnanimi, vanus, elukoha aadress, rahvus , mobiiltelefoni number, töökoht ja elukutse.

Kui tütarlaps näeb, et temaga ollakse aus ja teda ei peteta, siis ta saadab kiiresti vastu uue kirja, kus on juba täpsemalt kirjas, mida tuleb teha, et neiu abistaja saaks seitse miljonit ja kolmsada tuhat dollarit oma pangakontole kanda. Ja otse loomulikult ei tohi sellest kurvast kirjast mitte kellelegi rääkida, et mitte vaese tüdruku elu kurjategijate poolt ohustatud ei saaks.

See on muideks ehedaks  näiteks selle artikli lõppu. Mis aga juhtub tüdrukt abistades, sellest saab lugeda veelkord artiklist Legend tõmmust kaunitarist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga