Flashi mängijas on turvaviga!

Aare Kirna, 28, mai 2008

CERT Eesti hoiatab: Adobe Flashi mängijas oleva turvavea abil saavad pahalased paigaldada pahaaimamatute internetisurfajate arvutitesse pahavara. Arvuti nakatamiseks piisab mõne nakatunud veebilehe väisamisest.

Kindlalt on teada, et on turvaveaga on flashi mängija versioonid 9.0.124.0 ja 9.0.115.0. Turvaveaga on ka hetkel veebist allalaetav viimane versioon ning ei saa välistada, et vigased on ka need versioonid, mida teates nimetatud ei ole.

Turvaviga võimaldab spetsiaalse faili abil installeerida kasutaja arvutisse viimase teadmata klahvivajutuste püüdja või pahalaste kasutatava “tagaukse”. Flashi turvavea intensiivne kasutamine arvutite nakatamiseks on kõrgendanud tarkvaratootja Symantec internetiturvalisuse mõõdikut ühe pügala võrra – roheliselt kollasele – mis viitab probleemi tõsidusele.

Flashi mängija turvaveaga võitlemiseks on soovitav blokeerida oma brauseris Flashi näitamine või eemaldada turvaveaga Flashi mängija arvutist seniks, kuni Adobe pole ilmutanud oma mängija parandust või uut versiooni mängijast.

Flashi mängija turvaviga ärakasutav rünnak tehakse tavaliselt viimasel ajal väga laialdaselt levinud andmebaasi turvavea kaudu. Selle abil lisatakse tavalisetele suure külastatavusega veebilehtedele peidetud viited pahavara sisaldavatele veebilehtedele (andmebaasi turvavea tõttu nakatunud veebilehtede arv ületab mõningatel hinnangutel poolt miljonit). Teadaolevalt on nakatunud veebilehtede hulgas ka mitmete riikide asutuste ametlikud veebilehed.

Flashi mängija näitab veebilehtedele lisatud interaktiivset või animeeritud sisu ning on Adobe omanduses olev tehnoloogia.

Vea kohta saab lugeda täpsemalt siit.
Symanteci Interneti turvalisuse mõõdiku kohta info on siin.

Omalt poolt lisaksin, et Firefoxi kasutajad võiksid kaaluda Noscript-plugina paigaldamist.

3 kommentaari to “Flashi mängijas on turvaviga!”

 • Postitatud: mai 28th, 2008 17:51

  kaur

  ja flashi saab IE-st kinni keerata kuidas? 🙂

 • Postitatud: mai 28th, 2008 19:27

  Juhann

  aga selle eemaldamine on ju mõttetu, siis ei saa veebis vaadata videosid (k.a. youtube) ja igasuguseid toredaid asju…
  see on nagu pead maha raiuda peavalu puhul

  aga kas asi on tõesti nii lootusetu, et ükski tõrjuja ei saa seda püüda???
  ja kas limited accountiga istumine aitab kuidagi?

 • Postitatud: mai 29th, 2008 20:37

  hillarp

  Tänu taevale suutis adobe kähku reageerida ning uue versiooni välja lasta. Lahendus probleemile on niisis uue versiooni (9.0.124.0) installeerimine

Kommenteeri

NB! Kommentaarid, mille tekstis on rohkem kui üks URL, tuleb toimetajal spämmifiltrist käsitsi ära päästa.

Läbu ja ropendamine kustutatakse!

Arvutikaitse is proudly powered by WordPress