eScan AntiVirus ja Internet Security

eScan on Eesti turul võrdlemisi eksootiline pahavaratõrjuja. Tegemist on  1993. aastast pärit tootega, mida arendab Mumbais tegutsev MicroWorld Technologies inc. Saadaval on see 13 keeles, lähiajal on lisandumas ka eesti keel.

Eksootilisus on eScani trumbiks sedasorti pahavara puhul, mis jälgib viirustõrjuja olemasolu ning üritab seda välja lülitada – eScani niisugune pahavara enamasti ära ei tunne ning tõrjuja saab segamatult oma tööd teha. Ka on 11. versioon saanud viirustõrjetestides päris tublisid tulemusi.

eScan Antivirus sisaldab peale antiviiruse ka e-mail viirustõrjet, tulemüüri ja spämmifiltrit. Tulemüüris on võrguliikluse monitor, mis jälgib sisenevat ja väljuvat liiklust. Samuti võimaldab kasutajal blokeerida võrgupõhiseid käivitatavate failide (nt .exe, .bat jt) käivitamist, millega takistatakse viiruste levikut arvutivõrgus.

eScani reaalaja viirusskänner kasutab heuristilist algoritmi ja MWL tehnoloogiat failide, rakenduste, e-kirjade/manuste, veebilehtede (kaasaarvatud SMTP, POP3, HTTP ja FTP liikluse) jälgimisel. Lisaks reaalajakaitsele viiruste vastu kaitseb eScan ka pahavara, reklaamvara, klahvinuhkide ja juurkomplektide (rootkit) eest.

eScan teeb koostööd Microsoftiga ja kasutab  white-list andmebaasi, mis peaks vältima olukorra, mil puhas süsteemifail eksikombel nakatunuks kuulutatakse. eScanil on ka väikene mälukasutus, mis jõudeolekus on vähem kui 10MB. Kui aga kasutaja mängib mõnda populaarset mängu, siis eScan läheb automaatselt jõudeolekusse või vähese prioriteediga olekusse, et mäng saaks võimalikult palju protsessori jõudlust ära kasutada. Lisaks on eScanil ka süsteemiinfo näitamise funktsioon, millega saad täpse ülevaate arvuti konfiguratsioonist.

eScan Internet Security Suite pakub lisaks eelkirjeldatule ka privaatsuskontrolli ja vanemakaitset, mis blokeerib kõlvatud ja sündsusetud veebilehed. Vanemakontroll sisaldab nelja taset: Walled Garden (kuni 10 eluaastat), Teenager (11-15 eluaastat), Adolescent (16-18 eluaastat), Adult (üle 18 eluaasta). Privaatsuskontrolliga saab määrata, millal kustutakse teie veebisirvikute ajalugu ja ajutised failid.

USB-seadmete kontroll takistab andmete vargust ja viiruste levikut USB/Firewire kõvaketaste ja mälupulkade kaudu. Seadmete kontroll võimaldab lubada või keelata võõraste väliste andmekandjate kasutamise. Rakenduste kontroll (Application Control) võimaldab lubada või keelata teatud programmide kasutamise. Lisaks on võimalus parooliga kaitsta ka faile ja katalooge.

Kuuajase eScani Antiviruse prooviversiooni saab alla laadida siit: http://www.escan.ee. Tasulisele versioonile pakutakse ka soodustusi: mittetulundusühingud, riigiasutused, haridusasutused, haiglad, sihtasutused, õpetajad ja õpilased saavad 50% hinnaalandust.

Lisaks pakub eScan Arvutikaitse lugejatele tavalitsentsi (ilma ülalloetletud soodustusteta) kuni 31. maini 20% soodsamalt. Et sellist litsentsi tellida, tuleb saata e-kiri aadressile escan@escan.ee ja lisada märksõna Arvutikaitse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga