themes theme

Eesti kaitsejõud asuvad võitlusse küberkuritegevusega

7. detsember 2006 kirjutas Aare Kirna Vasta »

nato.gifKaitseministeerium esitles täna kooperatiivse küberkaitse kompetentsikeskuse programmi. Prograami raames luuakse Eestisse NATO kooperatiivse küberkaitse kompetentsikeskus, mille ülesandeks on Eesti infrastruktuuridele suunatud küberrünnakute analüüs ja klassifitseerimine ning erinevate rünnakute simuleerimine. Samuti tegeleks keskus NATO liikmesriikide käsutuses oleva küberkaitsealase kompetentsi koondamise ning spetsialistide väljakoolitamisega.

Keskus luuakse Kaitsejõudude Side- ja Infosüsteemide Väljaõppe- ja arenduskeskuse baasil ning peaks käivituma 2008. aastal. Kaitseministeeriumi julgeolekuosakonna juhataja Meelis Oidsalu sõnul loodav keskus konkreetseid küberrünnakuid esialgu tõrjuma ei hakka, peamiselt tegeldakse kontseptuaalsete küsimustega.
Kaitseministeerium märgib, et terrorismiajastul on küberruum ja selle kaitse muutunud sisejulgeoleku küsimusest riigikaitseküsimuseks. Kübersfääris segunevad kuritegelikud ja terroristlikud huvid ning vahendid nende realiseerimiseks.

Lisaks sõlmiti erinevate (Hansapank, Ühispank, EMT, Sertifitseerimiskeskus jt) Eesti asutustega küberkaitse alane koostööleping, mis näeb ette ühise koostöö küberrünnakute tuvastamisel ning nende ennetamise valdkonnas ja
võimalike vastumeetmeid.

Reklaam

2 kommentaari

  1. Martin ütleb:

    Kogu kontseptuaalne info võiks ja peaks olema avalikult kätte saadav, et ka erasektor kõige laiemas mõttes omaks ligipääsu ekspertide nõuannetele kuidas enda süsteeme kaitsta (ennetada).

  2. craig ütleb:

    Nõus, miks peaks olema riigiasutused ja valitud eraettevõtted eelisolukorras.

Lisa kommentaar


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt53041/domeenid/www.arvutikaitse.ee/htdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2841