Ebaõnnestunud “aprillinali”

Arvutikaitse.ee-le on konfidentsiaalsetest allikatest saanud teatavaks, et seni veel tundmatud huligaanid saatsid täna varahommikul Eesti juhtivatele internetiteenuse pakkujatele Justiitsministeeriumi ametlikult meiliaadressilt kirja, milles nõuti allikakaitse seadusele viidates kõikide Eesti ajalehtede onlain-väljaannete ning mõningate blogide blokeerimist nende DNS-serverites. Pettusele saadi küll kiiresti jälile, kuid Postimees, Sirp, Delfi, Nelli Teataja ning Inno ja Irja blogi ei olnud siiski pool tundi kättesaadavad.

“See tundus igatahes täiesti ehtne,” kommenteeris meile tundmatuks jääda sooviva ISP tundmatuks jääda sooviv süsteemiadministraator Jaan. “Me mõtlesime juba pärast Maksu-ja Tolliametist tulnud kasiinode blokeerimise käsku, et see ei jää viimaseks omasuguseks. Kui blokeerijatel juba hammas verel, ei nad siis enam jäta. Seda, et justiitsminister ajakirjanduse peale tige on, teame kah juba ammu. Piinlik sellegipoolest, et uskuma jäime,” vabandas õnnetu süsteemiadministraator.

Mis seal salata, eks meiegi teinud siin täna natuke nalja. Kuid igal naljal peeavad olema piirid. Sestap mõistame ka meie niisuguse “nalja” resoluutselt hukka ning loodame, et kurikaelad peagi tabatakse.

2 thoughts on “Ebaõnnestunud “aprillinali””

  1. Ebaõnnestunud punnitatud “aprillinali” jah, kohe kuidagi ei usu, et eesti ISP-del nii idiootsed süsteemiadministraatorid on ja nood teevad otsuseid ilma juhtkonnata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga