Ebaõnnestunud “aprillinali”

Aare Kirna, 1, aprill 2010

Arvutikaitse.ee-le on konfidentsiaalsetest allikatest saanud teatavaks, et seni veel tundmatud huligaanid saatsid täna varahommikul Eesti juhtivatele internetiteenuse pakkujatele Justiitsministeeriumi ametlikult meiliaadressilt kirja, milles nõuti allikakaitse seadusele viidates kõikide Eesti ajalehtede onlain-väljaannete ning mõningate blogide blokeerimist nende DNS-serverites. Pettusele saadi küll kiiresti jälile, kuid Postimees, Sirp, Delfi, Nelli Teataja ning Inno ja Irja blogi ei olnud siiski pool tundi kättesaadavad.

“See tundus igatahes täiesti ehtne,” kommenteeris meile tundmatuks jääda sooviva ISP tundmatuks jääda sooviv süsteemiadministraator Jaan. “Me mõtlesime juba pärast Maksu-ja Tolliametist tulnud kasiinode blokeerimise käsku, et see ei jää viimaseks omasuguseks. Kui blokeerijatel juba hammas verel, ei nad siis enam jäta. Seda, et justiitsminister ajakirjanduse peale tige on, teame kah juba ammu. Piinlik sellegipoolest, et uskuma jäime,” vabandas õnnetu süsteemiadministraator.

Mis seal salata, eks meiegi teinud siin täna natuke nalja. Kuid igal naljal peeavad olema piirid. Sestap mõistame ka meie niisuguse “nalja” resoluutselt hukka ning loodame, et kurikaelad peagi tabatakse.

2 kommentaari to “Ebaõnnestunud “aprillinali””

  • Postitatud: aprill 6th, 2010 12:42

    Sitt Nali

    Ebaõnnestunud punnitatud “aprillinali” jah, kohe kuidagi ei usu, et eesti ISP-del nii idiootsed süsteemiadministraatorid on ja nood teevad otsuseid ilma juhtkonnata.

  • Postitatud: aprill 9th, 2010 9:59

    Bluebull

    Kuule Sitt Nali, seegi uudis on ju nali!

Kommenteeri

NB! Kommentaarid, mille tekstis on rohkem kui üks URL, tuleb toimetajal spämmifiltrist käsitsi ära päästa.

Läbu ja ropendamine kustutatakse!

Arvutikaitse is proudly powered by WordPress