Anti-CAPTCHA teenus

Aadressil http://anti-captcha.com/ (95.129.145.16) on hakatud pakkuma CAPTCHA (Completely Automatic Public Turing Test to Tell Computers and Humans Apart) lahtimuukimise teenust.

captcha11

Ehkki esimamulje võib olla selline, et asi toimub automaatselt, pole see sugugi nii. Tekst leheküljel ütleb: „Meiega töötab kümneid tuhandeid inimesi SRÜ maadest, kes on valmis väikese tasu eest teisendama Teie poolt saadetud pildi tekstiks”. Teenuse kirjeldus ütleb, et pilt läheb serverisse, server saadab selle edasi inimesele, need teisendavad selle tekstiks ja siis tuleb teisendatud tekst sama teed mööda tagasi.

Reklaamis lubatakse, et lahtimuukimise aeg ei ületa üldjuhul 20 sekundit ning lahti suudetakse muukida 90-95 % piltidest. Hind pole kõrge – 1 USD 1000 pildi eest. Lisaks lubatakse, et raha tagastatakse ebaõige teksti eest, samuti tagastatakse raha juhul, kui pildi lahtimuukimine võtab aega kauem, kui 60 sek.

Teenuse osutajad väidavad, et nad osutavad teenust ainult tutvustaval eesmärgil ning soovivad demonstreerida, et arusaam CAPTCHA headusest turvavahendina on väär. Teenuse kasutamiseks tuleb ennast registreerida ning registreerida saab ainult kutsetega.
captcha21

4 thoughts on “Anti-CAPTCHA teenus”

  1. Väike selgitus, lihtinimestele, mis see CAPTCHA on ja milleks teda kasutatkse oleks teretulnud.

  2. Lihtinimesele: see on automaatne teenus, mis peaks lihtsate testide lahendamise abil (palutakse sisse toksida kõveratest tähtedest moodustatud sõna või liitmistehte vastus) võimaldama eristada inimest masinast. Mõeldud peamiselt kaitsma spämmirobotite eest.

  3. Tegelikkult pole seda järjekordset venelaste poolt pakkutavat illegaalset teenust üldse vaja.
    Sellisel n00bidele mõeldud saidil nagu HackThisSite.org, on juttu spetsiaalsest programmist, mis oskab alla sekundiga igast koode lugeda probleemidetta. Ja isegi mul on üks samalaadne programm, mis oskab lihtsalt igast Capcha jurast mööda jalutada.

    Kui tahate õiget anti-bot kaitset, peate selle ise ehitama. 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga