Andmekaitse Inspektsiooni uueks juhiks sai Viljar Peep

Täna, 11. septembril toimunud Vabariigi Valitsuse istungil kinnitati Andmekaitse Inspektsiooni uueks juhiks Viljar Peep. AKI praeguse juhi Urmas Kuke ametiaeg lõpeb 30. septembril, Peep asub uuel ametikohal tööle 1. oktoobrist 2008.
Uut peadirektorit iseloomustatakse järgmiselt:

Viljar Peep on kaitsnud doktorikraadi ajaloo erialal ning töötab alates 1995. aastast justiitsministeeriumis. Ta on osalenud äriregistri sisulisel ülesehitamisel ning äriregistri ja kinnistusraamatu täiselektrooniliseks muutmisel. Peep on olnud tegev notariaal-, mere-, äri- ja ühinguõiguse – ning tsiviilkohtu- ja täitemenetluse alases seadusloomes ning kohtunikuabi ja vandetõlgi institutsiooni loomisel. Ta juhtis äriregistri 2-tunnise-kiirmenetluse projekti ning veab ettevõtete aruandluskohustuse lihtsustamise ametkondadevahelist komisjoni ning digitaalallkirjade piiriülese kasutamise töörühma.
Tema sulest on ilmunud mitmeid trükised, sh esimene taasiseseisvuseaegne gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse õpik (kaasautorina). Doktorikraadi kaitses Tartu Ülikoolis raamatu „Eesti sotsiaalpoliitilise õigusloome arengujooned 1. omariiklusajal” põhjal. Lisaks on ta olnud majandusajaloo õppejõud Tallinna Tehnikaülikoolis. Vabariigi President on talle andnud Valgetähe teenetemärgi.

Ametisse kandideerimisel olevat Viljar Peep kinnitanud, et isikuandmete kaitsmisel ei tasu minna äärmustesse, samuti ei tohiks andmekaitse takistada meditsiini arengut või teaduslike tööde avaldamist.
Peadirektori ametiaeg kestab viis aastat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga