Albaania viirus, seekord MSN-is

Paar sõpra said MSN-is järgmise teate:

Kui keegi “tytreke01@hot.ee” lisab Sind oma listi, ära võta vastu. Kuna see on viirus. saada see kõigile, sest kui keegi Sinu sõpradest selle vastu võtab, saad ka Sina viiruse. see viirus teeb endale ise tee läbi interneti,võttes suvalise inimese ja lisab ta listi.Copy ja saada see kõigile kes on Su listis online

Ja inimesed saadavadki. Nojah. Pärast antud viiruse koodinäidise pingsat analüüsimist võib öelda, et nimetatud pahalane kasutab levimiseks turvaauke inimpsüühikas ning ründab ja hävitab meie töö- ja vaba aega.
Igaks juhuks lisan ka originaalviiruse, mis on küll linnalegend ega iseloomusta mingilgi moel Albaania IT-tööstuse taset, kuid illustreerib nähtust väga hästi:

Hi,

This is an Albanian virus. As you know we are not so technical advanced as in the West. We therefore ask you to delete all your files on your harddisk manually and send this email to all your friends.

Thanks for helping us,
The Albanian Hackers

3 thoughts on “Albaania viirus, seekord MSN-is”

  1. Kas originaaliks mitte Good Times pole?

    Albaania viirus on rohkem nali aga Good Times lõi ju juba FidoNeti päevil laineid.

  2. Noh, ma ei saa nüüd aru, kas siis ikkagi on tegemist viirusega või mitte?! Niipalju, kui mina aru saan siis nakatub arvuti siis kui tehakse copy-paste! Või ei olegi viirust? Kellegi sõbralisti lisamisega viirust arvutisse saada pole ju eriti tõenäoline!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga