SMS.ac pettus

Eriti eestlaste seas on üsna populaarne liituda ühe teatava SMS.ac nimelise veebiteenusega, mis võimaldab tasuta sms-ide saatmist. Tasuta lõunaid ei ole, ning sellegi teenuse puhul on tegu pettusega. Juriidiliselt on kõik küll korrektne, kuid SMS.ac-ga liituja tõmbab oma sõpradele kaela tõelise rämpsposti sopalaviini.
SMS.ac-ga liitujalt küsitakse tema Hotmaili, Gmaili või muu e-postiteenuse kasutajanime ja parooli, et “sünkroniseerida kontaktide andmebaasid”.

Need “sünkroniseeritaksegi” – nimelt saavad SMS.ac haldajad oma valdusesse sinu sõprade e-posti-aadressid. Need aadressid müüb SMS.ac väidetavalt rämpsposti saatjatele edasi või saadab ise rämpsposti.

Sellist pettust tähistatakse mujal maailmas terminiga “Hi5 scam” (Hi5 pettus) – hi5.com nimelise veebisaidi järgi.

Patuseid on veelgi. Lisaks nimetatud Hi5-le ja SMS.ac-le ka näiteks Ringo, aga ka paljud teised.

Juriidiliselt on muide kõik korrektne – liituja “nõustub” keskmise raamatupeatüki pikkuse Lõppkasutaja Litsentsilepinguga (EULA, End User License Agreement), kus seisab kirjas, et tema sõpradele hakatakse “huvitavaid pakkumisi” saatma.

Üldine soovitus kõlab nii:
Kui mõni veebiteenus küsib sult sinu sõprade e-posti-aadresse, teiste veebikeskkondade ligipääsuandmeid või muud privaatset, siis siirdu Google.com otsimootorisse ja sisesta otsireale selle veebiteenuse nimi. Kui tegu on pettusega, siis kisendab juba mõni esimestest linkidest “fraud” või “scam” või “spam”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga