Pahavara kaugeemaldus

Sain minust suhteliselt kaugel elavalt sõbralt abipalve: “Tee mu arvuti puhtaks!”. Tema arvuti operatsioonisüsteem ei tahtnud enam käivituda.

Telefoni teel juhendasin ta Safe Mode’i,  seepeale sai ta MSNi tulla. Kontakt olemas, otsustasin kasutada kaughaldustarkvara Teamviewerit, sest sellega on päris lihtne üle interneti teises arvutis kurjameid taga ajada. Mõeldud-tehtud. Tundsin end kergelt nagu botmaster, kes võõrast arvutit kontrollib 🙂

Esimese asjana panin MBAM’i kähku arvutit kontrollima.
MBAM start
Mõne sekundi möödudes oli pilt selline

Edasi asusin uurima HiJackThis logi ning sealtkaudu sain ka päris suure hulga pahalaste jälile.

MBAM oli vahepeal leidnud juba üle tosina uue ohu:
Veel ohte

Rohkem kui kuue minuti pärast küündis leitud pahalaste arv juba 130 ligi.

Veidral kombel ei teinud ükski pahalane süsteemile taaskäivitust, kui teda kontrolliti. Olen mitmeid selliseid masinaid näinud ning see on paras peavalu. Õnneks on mul sellisel puhul abiks Ultimate Boot CD for Windows päästeplaat.

Mida MBAM siis leidis?

Paar libatõrjet, mitmeid troojalasi ja ka ühe Confickeri “järeltulija”.

Kui MBAM küsis pärast pahavara eemaldamist süsteemile taaskäivitust, palusin seda ka teha. Peale seda läks arvuti ilusasti tööle ning ma ei uskunud, et see veel puhas võiks olla. Sellepärast vaatasin veel Combofixi logi:
Combofix
Pildil on näha, et Combofix eemaldas veel mitmeid pahalasejäänukeid ning peatas mitmeid draivereid ja teenuseid. Pärast Combofixi logi ülevaatamist tegin veel ühe HJT logi koos Prevx logiga. Kumbki ei leidnud arvutist enam midagi.

Pärast puhastamist sai peale pandud Avira Antivir tasuta tõrje koos Spyware Terminatoriga.

Selline näeb välja ühe kergesti nakatunud arvuti puhastamine. Kui tegu on mõne rootkiti või muu väga raske nakkusega, võib vaja minna UBCD4WIN ning see teeb eemaldamisele kuluva aja päris pikaks.

Kergem on hoida oma arvuti puhas. See säästab nii närve kui ka raha 🙂 Pealegi ei pea korraliku kaitse eest peaaegu et midagi maksma.

One thought on “Pahavara kaugeemaldus”

  1. Tere. Kas Anti-Malwarebytes töötaks ilusti AVG 2011 FREE ja Spybot S&D koos,kuna mul kahtlus et arvuti nakatunud interneti lähen lööb mingid hiina kirjad ette jne arvuti on aeglane.Et sooviks teada kas ta saab nendega läbi siis panen peale ja nagu siin lugenud et see pidi üks parimaid olema:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga