MSN-i uss lollitab veebikaameraga

Täna oma MSNi sisse logides leidsin eest halva üllatuse. Taaskord oli üks mu sõpradest langenud MSNi uue ussi küüsi. Mulle pakuti klikkimiseks linki, mille peale püüdis parasiit mind seesuguse teatega lollitada:


Jällegi nõutakse, et installiksin “salakaameraga lindistatud video” mängimiseks Flash Playeri.
Video all olevale lingile klikkides tõmmatakse ja installitakse arvutisse tundmatut liiki pahavara, arvatavasti troojalane, mis muudab süsteemiseadeid ja tõmbab käima mõned lisaprotsessid.
Pildil on selgesti näha, et NoScript, mida Firefoxi lisana kasutan, on blokeerinud Java rakenduse – vähemalt iseenesest ta minu arvutisse ei pääse 🙂

Aga teie parem ärge niisuguseid linke klikkige, kui aga uudishimu kangesti vaevab, küsige enne sõbra käest üle, mida ta teile saatis.

15 thoughts on “MSN-i uss lollitab veebikaameraga”

 1. Lepime nüüd kokku, et see, millist opsüsteemi ja rakendusi keegi kasutab, on vaba maa vabade kodanike vaba valik.
  Arvutikaitse ülesandeks on inimesi aidata, mitte neile nende valikuid ette heita.

 2. Olgu, kuid Windows küll vaba ei ole. Vista ja xp sp3 piirab oluliselt vabadust.
  Peale selle veel uus salajane internetiseadus, euroopa juhtide ja esindajate poolt.

  Selge, et minu sõnavabadust on piiratud.

  Võib-olla see on minu viimane postitus siin!
  Ära hakkab tüütama..

 3. To: Midnight RC, november 12th, 2008 15:29
  Ära nüüd palun solvu. Aarel on ju tegelikult õigus. Mina isegi olen tulihingeline Linuxi fänn, kuid minu murelikud sõbrad/sõbrannad ja tuttavad ei too mulle teps mitte “ülesklopsimiseks” Linux arvuteid. Ikka ja alati tuuakse minule Windows masinaid ja seda hingetõmbeta juba üle kümmne aasta järjest.

  Meie oleme siin kommentaariumis tavakasutajatele rohkem nagu lootusesädemed kottpimeda tunneli lõpus. Poetame oma infokillukesi nii heas kui halvas. Sorry, kuidagi luuleliselt kukkus täna välja…imelik päev. 😉

 4. Tegelikult ma lõpetasin ubuntu tõlkimise praktiliselt ubuntu.com kuuluvas launchpad.net’is (7.10 ajal)(ainult administraator muudab mõnda asja, kui vaja).
  Mõned uued asjad, mida tõlkisin ja pakendasin hardy jaoks ning mc (midnight commander) on üks viimaseid eestikeelendus pakke eesti ajaloos.
  http://unix.planet.ee

  Windowsi ei kasuta, kuna windows ei ole vabatahtlik, poodides on vista enamus, kuid õnneks on paljudel ka mac arvutid letis.

  Üldiselt lähen pensile 29 aastaselt. Ehk praegu.

 5. TO: Midnight RC, november 13th, 2008 11:21
  Mina ise alles 27-aastaselt kogemata komistasin arvutite otsa, ülejäänu läks juba iseenesest. Infotehnoloogia alased teadmised hakkasid tilk tilga haaval tilkuma.

  Minul tuleb kahjuks pensile minna alles 70-aastaselt, siis on laenud makstud ja puhkus välja teenitud. Juhul kui nii vanaks üldse elangi. 😉

 6. Pensile lähen ma *nix tarkvara progammimises ja tõlkimises, kuid mitte Windowsi vastu töötamises ja GNU tarkvara levitamises..

  Seega kui siin DRM’i headust hakatakse propageerima, siis minu vastukampaania hakkab siis pihta!

  Kindlasti ei hakka ma mingeid viiruse ja spämmiteemadel kaasa rääkima!
  See on teile ja mullegi päris tüütav.
  Torrenti teemad jätavad ka külmaks, kuid torrent üks parim automaatselt räsiga faile kontrolliv levitamise moodus.
  Aga noh.. las see olla.

 7. Kodanik Midnight RC, te olete käesoleva kodulehekülje mõttest väga valesti aru saanud.
  Meie ülesandeks ei ole propageerida ei DRM-i ega värvata kedagi Windowsi-, MacOSX-i või mistahes muusse usku. Arvutikaitse.ee spetsiifikaks ongi rääkida “mingitel viiruse ja spämmiteemadel”. Kui see teid ei huvita (nagu te ise ülalpool viitate), siis respekteerige vähemalt neid, kellele antud probleemid on olulised.

 8. Vista sisaldab DRM’i, mis ei pruugi lubada mängida praegu ja veel hullemini tulevikus: avatud meediafaile, kaasa arvatud ka linuxi programmide abil tehtavat MP3, AVI, MPG jne. Kordan- iga aastaga piiratakse vaba tarkvara poolt komp. meediat rohkem.

  ACTA ja Microsoft tõmbavad enda ikkagi-viiruses hädiseva Windows Microsoft tarkvara omale ning teistele ainult paela kaela, sest tegu on kinnise tarkvaraga ja auke millegipärast avastavad pahad kräkkerid (teevad neile viirusi).

  *nix süsteem on siiamaani töödanud kindlamalt just tänu sellele, et bsd lite2, openbsd, freebsd litsents (bsd litsents) ja Linuxi gnu gpl2 on olnud vabad ning kogu vaba tarkvara lähtekoodid on olnud loetavad ja kompileeritavad.

  Microsoft, kes on kasutanud BSD litsentsi, kasutab nüüd kurjalt ära BSD’d ning nende OS_ides kasutavaid GNU GPL tarkvara piiramist!
  Muideks MAC OS-X peab tänama samuti BSD litsentsi.

  Nüüd ACTA leiab, et maailma eest tuleb kaitsta Hollywoodi ja Windowsi tööstust ja nende patente&autoriõigusi!!
  Kui ei ole Microsoft meediafail, programm ning DRM’iga ühilduv- siis varsti üldse ei saa kasutada kui Windowsi või kui Mac ühineb DRM’i ja ACTA’ga.

  Parim kaitse on kui windows lettidelt minema pühkida ja eesti rahvast DRM saastaga mitte puutuda!

 9. Parandus: Microsoft ja ACTA liidrid tõmbavad kogu maailmale paela kaela!
  Ja samuti eraldavad linuxi ja windowsi kasutajad ning mis veel hullem- linux’ile keelatakse internet sootuks.

  Iga aastaga..
  Seda juhul, kui rahvas kasutab viiruses nõrkevat Windowsi ning valib ACTA lakkujaid Euroopa Nõukogu ja EU Parlamenti.

  Eesti valitsus ei tea avatud tarkvara ohtudest mitte s** ja eesotsas Mikkoga.
  DRM tarkvara kasutamine LINUXIS on mõeldamatu! Saage aru..

  DIGITAALSELT PIIRATUD MEEDIA.

 10. Midnight RC, Su paranoiad meenutavad juba world-mysteries.com “taset” 😀
  Tõsiselt, kuidas saab keegi keelata *nixi ligipääsu internetile? Kui enamus veebiserveritest kasutab Apache’i, siis suurem osa neist (st. need, mis ei tööta Win platvormil) lihtsalt kaovad ühel hetkel ära, sest Microsoft arvab nii? Et Redmondis vajutatakse üht punast nuppu ja *nix kaob internetist jäädavalt?
  Teiseks, näita palun mulle neid standardseid MP3, AVI jne meediafaile, mis on *nixis tehtud ja mida Windowsis mängida ei saa.
  Ühel hetkel räägid Sa põlevil silmil valikuvabadusest ja teisel hetkel nõuad Windowsi ärakoristamist Kas Sa ise ei leia, et Su jutt on vasturääkivusi täis? Ausõna, reaalses maailmas ei käi keegi kaikaga neid peksmas, kes koju või kontorisse Microsofti tooteid ostnud pole. Isegi trahvi ei saa selle eest, et kellelgi Linuxi purk kodus on. Samamoodi ostavad inimesed täiesti vabatahtlikult Windowsiga arvuteid, sest nad oskavad (vähemalt nende endi arvates) nendega enam-vähem hakkama saada. Täpselt sama saab suvalise teise OS-i tavakasutaja kohta öelda – nad kõik ainult arvavad, et teavad kõike.
  Ma ei ole mingi MS fanboy, ma kasutan nii Windowsit kui Linuxit (viimast eelkõige serverites), aga ma ei leia sugugi, et kumbki neist peale installimist turvaline on. Mõlemad vajavad pidevat patchimist ja teadlikku kasutamist, et kuritarvitamist vältida. Et *nixile hästi töötavaid viiruseid pole, ei tähenda veel seda, et rumala kasutaja käes nad kiiresti botneti osaks ei saa. Murphy seaduski ütleb, et lollikindlat asja pole võimalik teha, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
  Kokkuvõtteks – hirmul on suured silmad. Rahune maha ja püüa edaspidi natuke selgema pilguga maailma vaadata. DRM ja ACTA ei tähenda maailma lõppu, maailmas on palju muudki peale arvutite ja tarkvara.

 11. Mõned Messengeri keskkonnale loodud viirused TROJ_DLOADER.MSN, BKDR_HUPIGON.MSN, TROJ_AGENT.MSN, MSNOWAR.592 ja TROJ_MSNCOOKIE.A
  tunnevad ennast eriti koduselt turvalappideta Microsoft Windows Messenger 4.7.0.2009/4.7.0.3000/5.0, Microsoft MSN Messenger 6.0/6.1/6.2/7.0/7.5 ja
  Windows Live Messenger 8.0 tarkvarades.

  Erilist viiruseloojate huumorisoont näitab siin pundis viirus nimega MSNOWAR.592. Seda võiks tõlgendada kui “MS NO WAR 592” või ka “MSN Or WAR 592”. 😉

  “MSN sõda” on tööandjate ja töötajate vahel ikka ja jälle esile kerkinud. Eriti aktuaalseks muutub tööandja poolne MSN-i keelamise küsimus siis kui mõni pahalasest viirus on läbi MSN-i lokaalsesse arvutivõrku lahti pääsenud. Nii mõneski suurfirmas ja -asutuses lubatakse MSN-i kasutada ainult asutuse/firma kohtvõrgus, välisvõrk on tulemüüri tasandil MSN-ile kinni keeratud.

  Tööandjatele teeb MSN-i puhul muret ka see, et töötaja MSN-is 8h ninnu-nännu-lobatab selle asemel et tööd teha. Ja arvutiviiruste loojad isegi on väga hästi mõistnud inimloomust. Nimelt reaalajas MSN-is “suhtlemine” hajutab ja hämab arvutikasutaja tähelepanu! MSN-i ülijutuka kommuuni läbi on viiruste levik igati produktiivne ettevõtmine.

 12. Margus. ACTA püüabki Windowsisse ja teiste OS-idele lisada tarkvara, mis keelab..
  Vista kusjuures on seda teinud oma DRM-iga. Osaliselt hetkel.

  NAD (acta)toovad põhjuseks turvalisuse ja autorite kaitsmise, kuid miskipärast viiruste eest nad ikkagi ei kaitse?

  Järelikult on midagi nihu, et kinnist tarkvara sunnitakse uute seadustega ka vaba tarkvarale peale!!
  Võidakse suruda, kui asi läbi läheb..

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga