Küberspioonid üritasid USA elektrivõrke üle võtta

Hillar Põldmaa, 9, aprill 2009

Tänane Wall Street Journal teatab, et küberspioonid on tunginud USA elektrivõrkude juhtimissüsteemi ning jätnud sinna maha pahavara, millega on võimalik elektrivõrkude juhtimine üle võtta. Vastavate ametimeeste andmetel pärinevad küberspioonid põhiliselt Hiinast ja Venemaalt, kuid samas on jälgi ka teiste riikide tegevusest. Rünnatud on praktiliselt kõiki elektritarnijaid üle kogu USA. Huvitav on sealjuures asjaolu, et suur osa rünnetest on jäänud elektrifirmade endi poolt avastamata ning jäljed on leitud hoopis Ühendriikide vastuluureagentuuride poolt.

USA vastuluurajate sõnul on pahalaste poolt jäetud tarkvara abil võimalik kaardistada ülekandevõrke, aga samuti juhtida ülekandesõlmede ning elektrijaamade tööd. Samas peavad nad riskikohtadeks vee- ja kanalisatsiooniettevõtteid, samuti teisi infrastruktuuriobjekte.

Antud juhus on suhteliselt unikaalne, arvestades selle ulatust ja võimalikke tagajärgi reaalse konflikti tingimustes. Samas on positiivne, et selline turvaprobleem praegusel hetkel välja tuli. See andis võimaluse karmistada olemasolevaid ja kehtestada ennetavaid turvameetmeid, mida hakatakse auditeerima juulis.

2 kommentaari to “Küberspioonid üritasid USA elektrivõrke üle võtta”

Kommenteeri

NB! Kommentaarid, mille tekstis on rohkem kui üks URL, tuleb toimetajal spämmifiltrist käsitsi ära päästa.

Läbu ja ropendamine kustutatakse!

Arvutikaitse is proudly powered by WordPress