EaseUS Partition Master Home Edition – ketaste poolitamine või ühendamine

Priit Aasmäe, 16, detsember 2011

Valeri küsib Arvutikaitse blogis:

„Küsimus siis selline, kui ma olen kettad poolitanud, siis mis viisil ma poolitatud kettad, taas üheks tervikuks saan“

Vastus:

Valeri tähelepanek on õige! Kui kasutada programmi MiniTool Partition Wizard Home Edition, siis see tasuta versioon ei võimalda tõepoolest kettaid taas kokku liita vaid selleks tuleks osta selle programmi tasuline litsents. Ent selle taha asi seisma ei jää.

Free EaseUS® Partition Master Home Edition

Arvutisse tuleb paigaldada teine väga hea partitsiooni haldusprogramm, mille leiab www.partition-tool.com kodulehelt. Kuna paigaldusfailini jõuaks Download.com lehelt, mis ei tööta juba ammugi, siis mõtekam oleks EaseUS installer arvutisse tõmmata kas Softpediast või “Major Geeks.com“ failijagamissaitidelt.(Paigaldamine on näidatud allolevas videos).

Tasuta EaseUS Partitioni abil saab nii ketast poolitada kui ka hiljem taas seda poolitatud ketast uuesti C-kettaga kokku liita ehk ühendada. Kõik toimingud ja operatsioonid, mida selleks tuleb teha, on näidatud videos.

Lisaks on videos näidatud ka see, kuidas kontrollida kettaid vigade suhtes üle. Põhimõte on selline, kui teete kõvakettale (ketastele) stressi testi, siis rohelise märgiga täpikesed näitavad, et kõvaketas on vigadeta, kuid kui nende roheliste täppide sisse poeb ka mõni punase märginguga ruuduke, siis on kõvakettal mõned sektorid kahjustatud ning tuleks hakata aegsasti mõtlema andmete kiirele varundamisele.

Tasuta EaseUS Partitioni abil saab veel defragmentida (Defragment) ketast, kloonida ketast (Clone Disk Wizard) teisele arvutis olevale kõvakettale, kopeerida partitsioon (Copy Partition Wizard) jaotamata kettale, formaatida (Format) ehk kustutada andmed virtuaalkettalt (ketastelt), kustutada ebavajalikke kettaid (Delete), peita partitsioon (Hide Partition), hävitada taastamisvõimaluseta andmed virtuallketastelt (Wipe Partition), taastada kadunud või kogemata kustutatud partitsioone (Partition Recovery Wizard) jne. Kuid sellest kirjutan teine kord. Allolevas videos on vastus peamisele Valeri poolt küsitud küsimusele.

Programm sobib operatsioonispüsteemidele Win XP/2003/08/Vista/Windows7, 32bit ja 64 bit süsteemidele.

Video:

Resize or Merge Local Disk C – Best Free… by arvutiturve

9 kommentaari to “EaseUS Partition Master Home Edition – ketaste poolitamine või ühendamine”

 • Postitatud: detsember 16th, 2011 13:51

  Valeri

  Suured tänud teile kiire vastuse eest 🙂

 • Postitatud: detsember 16th, 2011 14:05

  Priit Aasmäe

  Pole tänu väärt! 🙂

  Alati võib julgelt küsida ja vastan esimesel võimalusel. Paraku vahetevahel võib tõesti juhtuda nii, et seda esimest võimalust annab kaua oodata. Kuid seekord õnnestus kiiresti vastata.

  Päikest ja edu soovides, Priit

 • Postitatud: juuli 10th, 2012 21:04

  Lembit

  Tere selline küsimus. Arvuti c ketal 208 gb vaba 63 gb hõivatud d kettal 406 gb vaba kui aga hakata mängu peale tõmbama mis on 11696 mb tuleb kiri et 0 mb on kettal ruumi .Pole piisavalt ruumi. Samas kui kettas on praktiliselt tühi.Kui aga arvutis c kettal olev mitme aasta fotode maht võtab mingit mängu ruumi ära siis võiksin need ka mujale välisele kõvakettale paigutada. ainult ei tea mida tuleks teha. Tänud vastuse eest Lembit

 • Postitatud: juuli 11th, 2012 10:02

  Aare Kirna

  Kui arvutis on vanemat sorti opsüsteem või ketas mõnel muul põhjusel näiteks FAT32 formaadis, siis ega sinna suuremaid kui 4GB faile kirjutada ei saagi. Tavaliselt aitab ketta ümberformaatimisest.
  NB! Ketast, millel asub opsüsteem (tavaliselt C), ei maksaks küll formaatima hakata!

 • Postitatud: jaanuar 23rd, 2013 18:08

  Kostja

  Suured tänud,sain 2 parti kokku liita!Ühest oli vähe 30 +30 gigase videoproge jaoks.
  Teine probleem on nüüd videofailide taastamises teise pardi peal.Üks spets kusutas proge asemel selle.
  Kas on soovitusi?
  Olen maailmarändur ja paljud töödeldud videod olid seal peal.Originaalid on mul loomulikult alles,aga see nõuab jälle kohutavat tööd.

 • Postitatud: jaanuar 23rd, 2013 18:34

  Priit Aasmäe

  Tere,
  küsimusest on veidi raske aru saada, kuid vist on probleem selles, et keegi kustutas töödeldud videofailid ära?
  Kui nii, siis loodetavasti juhtus see hiljuti, et saaks neid taastada. Heaks failide taastajaks on Recuva Free – http://www.piriform.com/recuva/download, kuid võib võib proovida ka teisi programme, näiteks EASEUS Data Recovery Wizard Free Edition – http://arvutiturve.wordpress.com/2010/04/03/kuidas-taastada-kustutatud-andmeid-ntfs-ja-fat-ketastelt/ või Glary Undelete – http://arvutiturve.wordpress.com/2010/09/18/kiire-ja-tohus-viis-taastada-kogemata-kustutatud-faile-%E2%80%93-glary-undelete/. On ka teisi häid taastajaid, kuid ka nende kolmega peaks failid ilusti taastatud saama. Kuid veelkord – kadunud või kogemata kustutatud faile peab hakkama esimesel võimalusel taastama, et nad ülekirjutamiste näol kahjustada ei saaks.
  🙂

 • Postitatud: jaanuar 23rd, 2013 22:29

  Kostja

  Suur tänu kiire vastuse eest!
  Ma pole seda partitsiooni spetsiaalselt rohkem puutunud ega midagi lisanud.
  Juhtus see 1.Jaanuaril.
  Lugupidamisega,
  K

 • Postitatud: jaanuar 24th, 2013 12:43

  Kostja

  C:\Documents and Settings\Kostja\My Documents\My Documents\USMT2.UNC\ indeks
  Nimi Suurus Muutmise kuupäev
  [emakataloog]
  IMG00001.DAT 2.0 GB 16.01.13 17:46.09
  IMG00002.DAT 2.0 GB 16.01.13 15:15.54
  IMG00003.DAT 2.0 GB 16.01.13 15:21.18
  jne.
  kokku 88 Gb
  Ma arvan,et kadunud failid on siin,aga ma ei oska nendega midagi peale hakata.
  Tänudega,
  k

 • Postitatud: jaanuar 24th, 2013 16:39

  Priit Aasmäe

  Tere,
  ma ei saa hetkel aru, mis programmiga on püütud taastada, kuid üldjuhul on nii, et taastavate failide ees on kastike, kuhu tuleb lisada ise linnuke, et soovitakse just nimelt seda või neid faile taastada ning taastamise kohaks valida teine ketas või näiteks väline kõvaketas.
  🙂

Kommenteeri

NB! Kommentaarid, mille tekstis on rohkem kui üks URL, tuleb toimetajal spämmifiltrist käsitsi ära päästa.

Läbu ja ropendamine kustutatakse!

Arvutikaitse is proudly powered by WordPress