Avastati esimene iPod-i viirus

apple_ipod_virus.jpg

Kaspersky Lab-i poolt avastatud Podloso-nimeline viirus ohustab neid iPode, millele on installeeritud Linuxi operatsioonisüsteem. Podloso ei levi ise, viiruse saab oma mp3-mängijasse vaid siis, kui kasutaja programmi oma iPodi installeerib.

Kui viirusefail tööle panna, nakatab ta kõiki .elf formaadis faile ning kuvab nende failide käivitamisel ekraanile teksti: “You are infected with Oslo the first iPodLinux Virus�?.

Tegu tüüpilise idee-viirusega (“proof-of-concept”), mis on tehtud selleks, et näidata konkreetse platvormi nõrkust. Viirus ise ei kujuta endast erilist ohtu, kuid Kaspersky Lab-i spetsialistide sõnul esineb viiruse käivitumisel vigu, mis kutsuvad esile kogu süsteemi kokkujooksmist.

Spetsialistid arvavad samuti, et uus viirus ei too kaasa tõsiseid probleeme, kuna iPod erineb olulisel määral arvutist ja nutitelefonist. iPodide omanikud reeglina ei paigalda oma mängijatesse tarkvara. Lisaks sellele pole peale multimeedafailide iPodilst midagi varastada.

One thought on “Avastati esimene iPod-i viirus”

  1. Et siis hakatuseks peab kodanik oma kaunisse iPodi suure vaevaga 133n0x-i installima ja siis veel viiruse ka? 🙂

    See kõlab nagu uudis “Diivanil telksu vaadates võid invaliidistuda”, kus räägitakse, et kui saed endal telksu vaadates jala alt ära, oledki invaliid.

    Ja kuigi osalt oleks nagu selge, et ka turbesofti firmad peavad endale promo tegema, võiks seda ikkagi kuidagi vastutustundlikumalt teha – ehk siis hoides publiku tähelepanu fookuse reaalsetel probleemidel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga