Klahvinuhi avastaja ja tõkestaja SpyShelter Personal Free

SpyShelter Personal Free on tasuta erakasutuseks klahvinuhkide (keylogger) avastaja ja tõkestaja, kaitstes arvutit pahatahtlike rakenduste eest, mis võivad varastada kasutajate privaatset infot, isikuandmeid, sisestatud salasõnu, krediitkaardi andmeid või pangaparoole. HIPS baasil põhinev tarkvara kasutab kurivara avastamisel meetodeid, mis ei luba info-varastamise tööriistadel salvestada klahvivajutusi või teha ekraanist pilte, kontrollib arvuti mälu ja otsib kogu süsteemist kahtllustäratavaid tegevusi, mis võivad viidata kuritahtlikule protsessile.

Iga kord, kui programm avastab võimaliku ohu või siis täpsemalt öeldes aktiivse tegevuse, mis on seotud mõne programmi poolt millegi salvestamisega arvutis (klahvivajutused, ekraanikuvade salvestamine, hiirenoole liikumiste salvestused ja selle tegevus – kopeerimised-kleepimised (copy-paste) ühest dokumendist teise tekstifaili jne) annab ta sellest hüpikaknaga kasutajale märku, kes peab siis otsustama, kas selline toiming, protsess või kindel rakendus läbi lubada või mitte (Allow – lubama, Deny – keelama, Terminate –katkestama-, lõpetama täielikult).

(Programmi arvutisse tirimisest ja installeerimisest, funktsioonide üldtutvustusest ning kuidas käituda hoiatavate hüpikakendega, seda näeb ka artikli lõpus olevast videost, sellepärast hetkel siin programmi arvutisse paigaldamisel täpsemalt ei peatu, kuid ütlen vaid olulisema.)

Paraku peab tõdema, et sellised hoiatused, millest eelnevalt kirjutasin, ja seda eriti just kohe peale programmi arvutisse paigaldamist, võivad algajad arvutikasutajad veidi segadusse viia. Seda sellepärast, et palju on ka selliseid häid, mittepahatahtlikke programme, mis vajavad teatud salvestusi, et kohandada end saadud salvestusandmete järgi arvutis paremini tööle. Näiteks Windows Live Messenger, Skype, erinevad player´id, e-kirjade teatajad ekraanil jne salvestavad ekraani või püüavad ligi pääseda klaviatuurile.

Sellepärast peabki iga arvutikasutaja endale nuhkimisvastase programmi arvutise paigaldamisel selgeks tegema, kui hästi ta tunneb ja teab oma arvutiprogramme ja-rakendusi. Kui ta arvab, et ta teadmised on algtasemel ja ta võib mõne programmi läbilubamisel või kinnipidamisel teha vea, siis võiks ta valida paigaldamisprotsessi turvataseme real Medium secutity level, sest siis kuvatakse vähe hoiatusaknaid ja programm ise välistab head protsessid ilma et näitaks kasutajale nende kohta hoiatavaid hüpikaknaid.

Ise aga soovitaksin kindlasti valida High security level (better protection). Ehkki siis kohe alguses arvuti taaskäivitamiselt (restart) tulles pillutakse hüpikaknaid palju lahti ja erinevaid rakendusi avades samamoodi, siis hiljem ei sega programm kasutajat peaaegu et üldse, kui vaid ainult siis, kui tõepoolest leitakse tundmatu kahtlane salvestamistegevus.

Pealegi, kui kasutaja ei ole mingis rakenduses kindel, kas see läbi lubada või mitte, saab ta alati vajutada hüpikaknas lingile Check component for viruses on www.virustotal.com, kontrollides nii üle, kas tegu võib olla pahatahtliku protsessiga. Kui tegemist on lubatud ja hea rakendusega, märkige linnukesega Remember my choice ja valige Allow.

Mõned iseloomustused klahvinuhi tõkestaja kohta:


  • Ennetav tõrje, kui mõni viirus, nuhkvara, trooja või klahvinuhk (keylogger) üritab varastada arvutist kasutaja privaatset informatsiooni. Suudab avastada nii tuntuid kui seni veel tundmatuid info-varastamise tööriistu ehk nuhkimisprogramme.
  • Ei kasuta reaalajas töötamisel palju arvutiressursse.
  • Ei kasuta signatuure nagu viirusetõrjed, mis on arvuti kaitsmisel eeliseks, sest kui viirusetõrjed avastavad pahavara tõrje-signatuuride põhjal, siis SpyShelter võib kahtlase tegevuse avastada ja blokeerida juba enne viirusetõrjeid.
  • Sobib koos töötama nii viirusetõrjetega kui ka tulemüüridega, täiendades niimoodi üksteist.
  • Lihtne, kerge kasutada, kasutajaliides on arusaadav ja mugav.
  • Kasutab spetsiaalseid algoritme, mis on eraldi loodud kaitseks rootkit ja pangandus-viiruste vastu.

  • Käesolevas programmis on kasutusel 47 info-varastamise ehk nuhkimisprogrammi tuvastamise vastualgoritmi, mis ongi just spersiaalselt välja töötatud väga erinevate kurivaraliikide kahjustamiseks. (Ava programm, seejärel tööriistarealt Settings ja vali List of monitored actions.) Arvan, et uutesse anti-keylogger versioonidesse lisatakse uusi nuhkimisvastaseid tõkestamismeetodeid juurde, võibolla on need juba olemas programmi BETA ehk katsetamisjärgus olevas versioonis, mida ma kahjuks ise pole veel jõudnud testida.
  • Kernel tasandi kaitse
  • Kaitseb registrit, mälu ja teisi olulisi süsteemiprotsesse neisse kurivara poolt pahatahtliku koodi sisestamise eest
  • Nõuab paigaldamisel administraatori õigusi, programmis seatud sätteid on võimalik kaitsta salasõnaga.
  • Toetab nn paremklõpsu funktsiooni, mille abil (või programmist endast) saab protsesse lisada keelatute- või lubatud rakenduste sekka.

  • Sobib operatsioonisüsteemidele Windows XP, Vista, Windows 7 (32 bit)
  • Tasuline versioon, mille ostmisel litsents kehtib terve eluea (kui nii võib öelda) maksab 24,95 Eurot. Täiendavalt sobib see ka 64 bitistele süsteemidele ning lisaks kaitseb veebikaamera salvestuste(AntiWebCamLogger) eest, helisalvestuste- (AntiSoundRecorder) ja võrgu (AntiNetworkSpy) pealtkuulamise eest.

Programmi tutvustavas videos on näidatud, kuidas seda arvutisse tirida ja paigaldada ning tutvustatud ka enamik funktsioone:




Anti-Keylogger Freeware SpyShelter Personal… by arvutiturve

2 thoughts on “Klahvinuhi avastaja ja tõkestaja SpyShelter Personal Free”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga