Tõrksate tõrjeprogrammide eemaldamine – AppRemover

Kui püüatakse mingit tõrjeprogrammi  arvutist eemaldada, et näiteks teine tõrje asemele paigaldada, siis tuleb välja, et mõne kasutaja jaoks see ei olegi nii lihtne tegevus. Sageli ollakse hädas just viirusetõrjete eemaldamisel ja küsitakse abi.

See on päris õige, et nii viiruse kui nuhkvaratõrjed  paigaldavad oma tööks vajalikke faile sügavale registrisse, millest mõned neist nö ka peidavad. Tõrjeprogrammi tavalisel eemaldamisel aga jäävad paljud failijäänukid ja registrikirjed alles, mis halvemal juhul võivad isegi arvutitööd segama hakata, seda enam, et ka mõttetult risustatakse süsteemi ebavajalike failidega.  Samuti võib desinstalleerimisel vigu tekkida, kuna ei suudeta korralikult kõiki registrikannete muudatusi tagasi võtta, mida tõrjeprogrammid varasemalt süsteemi turvamiseks on teinud.

Kui varem kustutasin eemaldamata registrikirjeid käsitsi (kasutades samal ajal ka registripuhastusprogramme), siis viimasel ajal olen abiks võtnud väikese portatiivse utiliidi nimega AppRemover.

AppRemover sobib süsteemidele Windows 2000, 2003, XP (32 / 64 bit), Vista (32 / 64 bit), 2008, Windows 7 (32 / 64 bit). See tasuta utiliit ongi spetsiaalselt loodud arvutist lihtsalt, kiirelt ja efektiivselt eemaldama just viiruse- ja nuhkvaratõrjeid, skanneerides põhjalikult läbi kogu arvuti. Tõrjete nimekirja, mille utiliit suudab arvutist tuvastada ja eemaldada, leiab siit. Loomulikult lisatakse aina uusi programme sellesse nimekirja järjest juurde.

Utiliidi kasutamine on väga lihtne.

Kui Next abil on jõutud järgmisse aknasse, siis esimene lahter võimaldab arvutist  eemaldada olemasoleva tõrjeprogrammi ja teise lahtri ette punktikest tehes võib otsida registrivõtmeid ja jäänukeid, mis on jäetud eemaldamata mõne varasema tõrjeprogrammi desinstalleerimisel.

Seejärel tuleb oodata, kuni tuvastatakse tõrjeprogrammid ja valida linnukesega eemaldamist vajav programm kustutamiseks.

Utiliit sobib kasutamiseks, kui tõrjeprogrammide enda uninstallerid on rikutud, kui tõrjet soovitakse vahetada mõne teise vastu, kui paigaldatud tõrje ei sobi arvutisolevate teiste rakendustega; kui mõni tõrjeprogramm on varasemalt eemaldatud, aga arvatakse, et arvutisse on jäänud jäänukeid;  kui mõne tõrjeprogrammi tavalisel viisi desinstalleerimine jääb eemaldamisvea tõttu pooleli; kui tõrjeprogramm oli kaitstud salasõnaga, mida enam ei mäletata.

Ent sellegi utiliidi abil programmide eemaldamisel tasub alati enne teha kindluse mõttes süsteemitaastepunkt.

One thought on “Tõrksate tõrjeprogrammide eemaldamine – AppRemover”

  1. I can not force this article to load appropriately! My apologies if this is a little bit off the subject, but I don’t know where else to post my trouble. I have been on the iPad, but I can not get the pages and posts of your web page to load well… Any tips? Appreciate the assistance ahead of time!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga