Pahavaratõrjuja IObit Security 360

Kui Priit Aasmäe tegi IObit Security 360’st ülevaate, oli programm veel katsetamisjärgus. Rohkem kui nädala eest tuli välja stabiilne ning ametlik versioon 1.0. Mis annab hea põhjuse seda tõrjeprogrammi uuesti tutvustada.

Programmist

On saadaval nii tasuta kui ka tasulise versioonina.
Tasuta versioon sisaldab pahavara tuvastamist, eemaldamist ning pidevaid andmebaasi uuendusi. Viimasi tuleb aga käsitsi otsida. See on kerge protseduur, aga kui oled piisavalt laisk, võib osta ka PRO versiooni mis tagab parema kaitse.
Samuti on tasuta versioonis DOG heuristiline mootor. Lisainformatsiooni selle tehnoloogia kohta leiab programmimenüüst Seaded -> Kaitse

IObit Security 360 sarnaneb oma tööpõhimõttelt paljuski Malwarebytes’ Anti-Malwarele. Tuvastatakse vaid uusimaid ning enamlevinumaid ohte ning andmebaas ei sisalda kaitset kõikide interneti leidavate ohtude vastu. IObit Security 360 on üsna uus toode pahavaratõrjete turul ning selle töökindlust pole minu teada mõne suurema organisatsiooni poolt veel testitud. See aga ei ütle, et programm kehv oleks – lisaks pahavarasignatuuridele on kasutusel veel DOG heuristika kaitse ning sellele lisanduv kahetuumaline mootor.

Kõik need kaitsemehhanismid koos pakuvad päris head ning arvutit mitte koormavat kaitset. Olen programmi ise testinud ning võin öelda, et peale kontrollimise (arvutit pahavara suhtest kontrollides) ei koorma IObit Security 360 süsteemi peaaegu üldse. Suure boonusena võib võtta ka seda, et IObit Security 360 saab läbi kõigi enamlevinud viirustõrjete ja tulemüüridega. Seega pole paha oma arvuti kaitset selle väikese programmi arvelt suurendada 🙂

Paigaldamine

~8.5MB suuruse paigaldusfaili saab alla laadida siit.
Programm ühildub: Windows® 7, Vistaâ„¢, XP ja 2000 (32bit ja ka 64bit).
Paigaldamine on väga kerge ja sujub kiiresti. Programmi saab eesti keelseks muuta väga lihtsalt. Tuleb klõpsata Settings -> User Interface ning valida keeleks Eesti:

IObit Security 360 peaaken

Kasutamine ja kohandamine

Peale programmi paigaldamist on mõistlik seda ka kohe uuendada. Selleks tuleb klõpsata Uuenda nupule, mis asub programmi peaakna ülaosas. Samas saab uuendusi läbi viia ka Otsi uuendusi nupu abil. Edasi tuleb jälgida ekraanil olevaid juhiseid ning vajadusel programm uuendada. Selline tegevus tagab parema kaitse uute ohtude vastu.

Programmi eraldi seadistada pole vaja, vaikeseaded on küllalt tõhusad. Küll aga võib oma soovi järgi muuta kontekstimenüüd, kui teha paremklikk mistahes faili peal:
Parema kliki menüü
Seda saab muuta Seaded – Seaded – Konteksti menüü.

Programmi kaitset saab veelgi parandada, kui lülitada sisse arenenud kaitse:
Parema kliki menüü

Arenenud kaitse uurib programmi käitumist (sarnaneb HIPSile) ning vajadusel küsib kasutajalt, kuidas toimida:
Hoiatusteada Arenenud kaitselt

Arvutit saab kontrollida mitmel viisil. Mina soovitaksin Nutikat kontrolli, kuna see on üsna kiire ning tuvastab pahavara kenasti.
Kontrollimine

Kui pahavara leitakse, on selle eemaldamine väga lihtne. Tuleb vaid vajutada Eemalda nupule ning eemaldamisprotsess kävitub.
Leitud ohtude eemaldamine

Menüüst Tööriistad leiab hulga häid tööriistu, mis aitavad nii pahavara eemaldada kui ka arvutit turvalisemaks muuta.
Tööriistad

Turvaaugud

tööriist leiab ja parandab arvuti operatsioonisüsteemis esinevad turvaaugud kiiresti ja lihtsalt. See tõstab arvuti turvalisust väga palju!

Hijack Kontroll

sarnaneb HiJackThis’ile, mis teeb arvutist väikese logi, kus näeb töötavaid protsesse ja palju muudki. Selle tööriistaga saab väga edukalt pahavara otsida ja eemaldada. Hoiatus: Hijack Kontroll on ainult kogenud arvutikasutajatele! See on väga võimas tööriist ning oskamatu kasutaja käes võib see arvuti sõna otseses mõttes untsu keerata.

Passiivne kaitse

pakub kaitset Internet Exploreri kui ka Mozilla Firefoxi kasutajatele. Viimase puhul on saadav kaitse märksa väiksem. Nimelt immuniseerib Passiivne kaitse Internet Exploreri nii, et sellega surfates ja pahatahtlikele saitidele jõudes blokeeritakse ühendus ja kasutaja arvuti ei nakatu. Samuti ei lubata ohtlikelt ActiveX komponentidel arvutisse sattuda.

Unlock & Delete

võimaldab lukustatud või kasutuses olevaid faile kustutada.

Privacy Sweeper

aitab vabaneda mõttetust prahist, ajutistest- ja hiljutistest failidest, mida Windows automaatselt salvestab.

PC Tuneup

võimaldab arvuti kiiremaks muuta läbi Advanced SystemCareâ„¢ Free

Väike palve…
Kuna mina olen eestikeelse programmiversiooni tõlke autor, ootan tagasisidet ning soovitusi tõlke kohta. Üks probleeme on ka see, et kohati võib tõlge näida ebapiisav. Seda sellepärast, et suurem ja “parem” tõlge ei mahu etteantud kohta kuidagi ära.

Paljusi asju ei hakanud ma selles ülevaates üksikasjalikult seletama, sest programm on eesti keeles ning peaks olema piisavalt arusaadav. Samas on osa tõlget hetkel poolik ja ebapiisav (näiteks paremklikk S ikoonil kuvab ka valiku “About”, mis on tegelikult tõlgitud). Selliseid vigu on mitmeid ja need on tingitud tõlkefailide erinevusest beeta- ja lõppversioonis. Parandatud saavad need vead järgmise programmiversiooniga.

Privacy Sweeper on ajapuudusel tõlkimata. Kui see on probleemiks, siis alternatiivina võib kasutada CCleanerit.

Ette rutates võib veel öelda, et PRO versioonile on tulemas klahvinuhkide vastane kaitse (mitte signatuuridel põhinev) ning veebikaitse. Kuna need tulevad, pole mulle teada.

Soovin teile mõnusat kasutamist ning ärge võimalike vigade pärast väga kõvasti pekske 🙂

6 thoughts on “Pahavaratõrjuja IObit Security 360”

  1. See ei ole kommentaar. Vabandan! Küsimus: Kuidas Security 360 suhtub AVG-sse ja vastupidi?
    Ma ei pahanda kui vastust ka ei saa.
    Tublit tegutsemist! Uno

  2. Enam vähem nagu nuhkvara tõrje. Tegelikult eemaldab see kõiki paharette, mis hetkel “interneti maailmas” aktiivsed on. Kuna tegemist on uue programmiga, ei saa praegu tema töökindluses 100% kindel olla. Mina kasutan teda rohkem testimise (ka eesti keele toe testimise) eesmärgil 🙂
    Aviraga probleeme ei teki.
    Päris kaitse jaoks on mul teised programmid.

  3. Millegi pärast ütleb see programm, et ID kaardi kaustas olev netkey-tool on bot. Kas see peabki nii olema, või on tegemist veaga?

  4. Tegemist on kohe kindlasti valehäirega.
    http://forums.iobit.com/forumdisplay.php?f=21 Ehk teed siia teema või vastad “How to report False Positive to us?” teemasse kontrollimise logiga.
    Näiteks:
    |Name|Type|Description|ID|
    W32.Sality, File, D:\j2sdk1.4.2_15\bin\java.exe, 12-1385
    Trojan.Crypt, File, E:\Email Sender Deluxe\Email Sender Deluxe.exe, 12-687

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga