Kadunud või kustutatud failide taastamine Recuva abil

1Kustutatud failide taastamisest olen kirjutanud artiklites Glary Undelete, AnyFound Photo Recovery ja SoftPerfect File Recovery. Kõige populaarsemaks ja tuntumaks kogemata kustutatud või kadunud failide taastajaks on aga kõigile tasuta Recuva, mida on tõlgitud enam kui 37 keelde, sealhulgas ka eesti keelde.

Programmi või tirida siit. Kes soovib alla laadida portatiivse ehk kaasaskantava programmiversiooni, siis seda saab teha sellelt lehelt.

Kui arvutisse soovitakse taastaja paigaldada eesti keelsena, siis installeerimise alguses valige kohe eesti keel, mina isiklikult vanast harjumusest eelistan inglise keelseid programme.

 2

Programmi on äärmiselt lihtne ja mugav kasutada, millega saavad hakkama ka algajad arvutikasutajad.

 3

Ise eelistaksin programmi avamisel kasutada abistavat viisardit, kui saab ise valida, millistelt ketastelt ja milliseid faile (fotosid, videoid, muusikat, tekstifaile jne) on vaja taastada. Iga kasutaja mäletab kindlasti, milliselt kettalt said failid kogemata kustutatud ja just nimelt mis failid, mis vajavad taastamist. Kui aga seda ei mäletata, siis tasub failide päästmisel liikuda viisardis ainult Next – Edasi nuppu kasutades. Hiljem saab juba ise eraldi valida failitüüpe, mida on võimalik taastada. Kõik see on näidatud ka videos.

 4

Kui näiteks taastatakse faile C-kettalt, siis valige taastatavate failide paigutuskohaks arvuti teine ketas või väline USB-ga ühendatav seade, sest samale kettale taastamine vähendab võimalusi, et kõik korralikult taastatakse. Kui esialgse otsinguga ei leita otsitavaid faile, siis võib aktiveerida põhjaliku otsingu, mis võtab rohkem aega.

 5

Rohelise märgistusega failid on hea kvaliteediga, kollase märgiga failid tõenäoliselt veidi kahjustada saanud, kuid eeldatavasti saab neid loetavaks taastada, punase märgiga failid on rikutud.

 6

Recuva taastab igat tüüpi faile – office dokumente, pilte, videoid, audiofaile, arhiivifaile (Zip, Rar jne), e-maile jne. Faile on võimalik taastada mitte ainult arvutist vaid ka digitaalkaamerate mälukaartidelt, USB-pulkadelt, MP3-mängijatelt, iPod meediamängijatelt ja välistelt kõvvaketastelt. Programm toetab FAT12, FAT16, FAT32, exFAT, NTFS, NTFS5 , NTFS + EFS failisüsteeme.

 7

Sobib operatsioonisüsteemidele Windows 8, 7, Vista, XP ja 2000, 32-bit ja 64-bit süsteemid.

NB! Kogemata kustutatud faile tuleb hakata taastama esimesel võimalusel! Kui failid on prügikastist kustutatud, sellest on aega mööda läinud, samal ajal olete tirinud arvutisse filme või uusi pilte, samuti ka neid kustutanud, paigaldanud uusi programme ja neid eemaldanud, siis on väga võimalik, et andmeid ei annagi enam taastada, sest need on eelnimetatud tegevustega üle kirjutatud.

Kui aga mõni kuumavereline noormees õudusega avastab, et tal on kustutatud arvestatav kogus paljaid ja erootilistes poosides tüdrukukute pilte ning videoid, mida igaüks saab soovi korral taastada, näiteks õde või ema, siis võib ta ebavajalike failide täielikuks kustutamiseks kasutada programmi Secure Eraser abi ja valida funktsioon Free Space deletion.

Loodan, et sellest artiklist saab abi ka Kostja, kes artikli EaseUS Partition Master Home Edition kommentaarides küsis nõu videote taastamisel. 🙂

Kustutatud failide taastaja Recuva tutvustav video:

Best Free File Recovery and Data Undelete Utility Recuva from arvutiturve on Vimeo.

5 thoughts on “Kadunud või kustutatud failide taastamine Recuva abil”

  1. Sain ise sigadusega hakkama, nimelt ostsin omale poest uue läpaka DELL. Sai tutvutud isendiga umbes nädal aega ja siis soovis et teha vaja OP süsteemist varu koopia ok. Vaatasin et kodus dvd toorikut polnud mis mahutaks üle 9 giga ära siis otsustasin et talletan siis välisele kövakettale millel oli juba salvestatud juba varem fotod ja muu pudi padi arhiveerimiseks. Peale seda koopia suunamist välisele kövakettale on mu fotod ja muud failid kadunud ja nüüd ainult FAT32 failid . Küsimus- kuidas saaks neid faile tagasi on see võimalik või ei.

  2. Uisapäisa sai kaamera mälukaardilt failid ära kustutatud, eeldusel, et need on juba arvutisse ära laetud. Nii ka oli, kuid ometigi oli äkki üle poole failidest ära kadunud arvutist. Recuva ei tuvastanud mälukaardilt mitte ühtegi faili. Kuidas see nii saab olla, eriti, kui uut materjali mälukaardile polnud kogunenud?

  3. Mälukaart, nagu suvaline tehnikavidin, pole igavene – võimalik, et ta otsustas töölepingu lõpetada just sel hetkel, kui kopeerimine pooleli oli.
    Kui fotod sellel on tõsiselt väärtuslikud, võib proovida kasutada mõne andmetaastusfirma teenuseid, nende kontaktandmed ütleb Google 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga