Reklaamvara

Reklaamvara (adware) tuleb teie arvutisse tavaliselt mõne teise rakenduse tasuta kaasaandena ning parimal juhul on ainult veidi tüütu, näidates reklaame ja plõksides lahti hüpikaknaid. Vastikum reklaamvara installeerub teie arvutisse ilma selleks eelnevalt nõusolekut küsimata ning võib näiteks asendada brauseri avalehe mõne oma reklaamkliendi omaga, koguda informatsiooni teie surfamisharjumuste kohta ja edastada seda oma loojaile. Pahatihti võib reklaamvara tekitada tõsist tüli juhul, kui soovite seda oma arvutist eemaldada, nii et puhas install võib olla kiireim ja lihtsaim võimalus reklaamvarast lahti saada.

Mõned iseenesest toreda ja kasuliku programmi autorid jagavad oma reklaamvara sisaldavat versiooni tasuta, et kasutajad saaksid selle toreduses ise veenduda ning oleksid reklaamakendest lahtisaamise nimel nõus ostma programmi reklaamivaba versiooni. Hallipoolse reklaamvara ning nuhkvaramaigulise reklaamvara vaheline piir jookseb sealt, kus kasutajale hakatakse reklaami näitama vastavalt tema oma arvutis tehtud toimetamiste jälgimise põhjal välja selgitatud surfamisharjumustele.

Viirustõrje saab reklaamvarast tavaliselt hõlpsasti lahti, probleem tekib siis, kui reklaamvara installeeritakse koos mõne seesuguse programmiga, mida te ise kangesti kasutada soovite. Niisugune reklaamvara on nõus ka tavavahenditega arvutist lahkuma, kuid ainult koos soovitud programmiga. Kui te siiski otsustate  mõlemad koos arvutisse jätta, ei saa ka viirustõrje teid aidata – reeglina need ei kustuta kasutaja enda installeeritud programme. Targem oleks siiski niisugusest reklaamvarast loobuda ja kasutada mõnd teist sama funktsionaalsusega, kuid reklaamivaba programmipaketti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga