Sotsiaalse tarkvara ohud

rate1.jpgViimasel ajal on tõusnud päevakorda teema teatavate veebilehtede keelamisest internetis. Põhjuseks see, et nendel veebilehtedel demonstreerivad ennast alaealised ning pedofiilid käivad omale ohvreid otsimas. Iseenesest pole teema uus – umbes 90te keskel oli samalaadne probleem kiirsuhtlusprogrammidega, kuid siis muutusid sellised programmid igapäevasemaks, sellega koos teadvustati riske ning ühtlasi hajus ka hirm.

Nii rate.ee kui ka kiirsuhtlusprogrammid ning lisaks veel ka paljud teised kuuluvad sotsiaalse tarkvara kategooriasse. See tähendab, et nad on mõeldud võimaldama inimestel kohtuda, ühenduda või koostööd teha läbi arvutipõhise kommunikatsiooni. Üldjuhul tekib taolise tarkvara ümber mingi kogukond, mis omab omaenese suhtlemismalle ja -reegleid.

Loe edasi: Sotsiaalse tarkvara ohud

Mäki muukraud

maclockpick.jpgMeie sõber Materialist avastas netis tuhlates USB-vidina, mis murrab läbi iga Apple’i arvuti turvakaitse.

“Nagu vahe nuga avab turvatud kõvakettad, WiFi keskused, iTunes’i ja Apple Remote Desktop’i. Käigult haarab veebilehtede salasõnad ja teeb sinu arvutist umbes sama turvalise kindluse nagu need, mida lapsena liivakastis tegin,” kirjutab Materialist.

Tõsi, imevidina omandamiseks pead tõestama, et töötad õiguskaitseorganeis. Huvitav, kas eestikeelne töötõend ka kõlbab? 🙂

Aga ärge kahelge, analoogsed muukrauad on olemas ka akendega opsüsteemi jaoks.

Kübervõidurelvastumine alanud

chinakeys.jpgSamal ajal, kui NATO alles mõtleb küberkaitsekeskuste rajamisest, valmistub Hiina Rahvaarmee juba aktiivselt kübersõjaks.

Ameerika Ühendriikide Kaitseministeeriumi Hiina kaitsevõimet käsitlev aastaaruanne märgib, et ehkki formaalset küberkaitsedoktriini Rahvaarmeel ei näi olevat, valmistutakse aktiivselt nii võrgupõhiseks kaitseks kui rünnakuks. Hiinlaste põhieesmärkideks on küll vaenlase taktikaliste lahingujuhtimisvõrkude ründamine ja enda omade kaitsmine, kuid loomulikult kirjutatakse viirusi ka laiemate võrkude tarbeks. Aruanne väidab, et tõsisemalt harjutavad Rahvaarmee üksused küberrünnakute läbiviimist ja tõrjumist juba alates 2005. aastast.

Infosõda kui selline pole hiina sõjateaduses kaugelti uus asi, selle nüansse lahkas tänapäevalgi kasutataval tasemel juba kaks ja pool tuhat aastat tagasi nende strateeg Sun Zi.

Kindel kaitse ZoneAlarm

Turvaspetsialistide poolt mitmeid aastaid parimaks hinnatud tulemüür ZoneAlarm kaitseb arvutit häkkerirünnakute ning andmevarguste eest. Teiste programmide taustal töötades muudab ta arvuti internetist nähtamatuks, blokeerib viiruste- ja troojate sissetungi, kontrollib nii sissetulevaid kui ka väljaminevaid maile ning kaitseb privaatsust.

1-over.JPG

Loe edasi: Kindel kaitse ZoneAlarm

Arvutikaitse 2009 on aasta tegu!

Täna, 17. mail, rahvusvahelisel telekommunikatsiooni- ja infoühiskonna päeval, andis Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit välja 2006. aasta teo, tegija ja idee auhinnad. Aasta teoks valiti algatus Arvutikaitse 2009, aasta ideeks Mobiil-ID ja aasta tegijaks Allan Martinson.

Muide, 23. mail saab Arvutikaitse 2009 aasta vanaks! 🙂

aastategu.jpg

Pildil: RISO juhataja Margus Püüa,  Vaata Maailma SA nõukogu esimees Andres Käärik (aasta tegu 2006), EMT juhatuse liige Tõnu Grünberg (aasta idee) ja investeerimispankur Allan Martinson (aasta tegija)

“Tahad oma arvutisse värsket viirust? Kliki siia!”

Mis kõige kummalisem, inimesed klikivadki!

Belgia turvaspetsialist Didier Stevens kinnitab, et seda tegi tervelt 0,16% neist, kellele vastavasisulist reklaami näidati.

Didier nimelt üüris Google’i käest veidi reklaampinda ning pani üles reklaami: “Kas sinu arvuti on viirusevaba? Siin saad selle nakatada!”. Klikkija suunati saidile www.drive-by-download.info, kusjuures isegi saidi nimi viitab pahavarale, mis laaditakse pahatahtlikku lehekülge külastanud kasutaja arvutisse ilma tema nõusolekut küsimata.

Kõikidest neist ohumärkidest hoolimata klikkas kuue kuu jooksul sellist reklaami 409 inimest…

Kes veel ei usu, et vana hea Albaania viirus on päriselt ka olemas? 🙂