Tagavarakoopiate tegemine ehk andmete varundamine – Backup4all

Andmete varundamise tähtsusest on palju juttu olnud. Iga arvutispetsialist räägib seda teile söögi alla ja söögi peale. Sest kui kasutaja on liiga enesekindel oma arvutis ja selle töös, olulisi videoid, pilte, dokumente jne ei varunda, siis paraku võib juhtuda, et selline naiiivne enesekindlus tasub talle karmilt kätte.

Minulgi juhtus hiljuti õnnetus. Kui tavaliselt juhtuvad apsakad kasutaja kogenematusest, siis tegelikult, nii imelik kui see ka ei tundu, võivad vead tulla ka suurest kogemusest ehk just liigsest enesekindlusest, kui kasutaja teab, et teatud asju võib ta teha lausa kinnisilmi, ilma et asjasse põhjalikult süveneks.

Minulegi sai saatuslikuks liigne eneses kindelolek – hakkasin oma Youtube Arvutiturve kanalile üles laadima uut videot, aga seekord mingi vea tõttu ülekanne katkes. Nii on mul tegelikult ka varem juhtunud ja loomulikult olen siis vigase faili Youtube´st eemaldanud ilma suurema vaevata. Teadsin kuhu teha linnuke ja kuidas fail eemaldada, aga seekord sattus linnuke valesse kasti ja ilma et ma oleks viitsinud vähegi süveneda ning tähelepanelikult üle kontrollida, kuhu linnuke sai, vajutasin kohe nupule Delete. Ehk siis olin lihtsalt hooletu. Kõik mu seni üleslaetud 44 videofaili , videosse talletatud õpetused, juhendid ja ülevaated, haihtusid jäädavalt! Ja mis te ise arvate – koheselt olid mul närvid läbi nagu politseikoeral! Ent veidi aja pärast, olles ennast kogunud,  mõtlesin ma asja rahulikult läbi ja siis ma ohkasin kergendatult – kui mul poleks varem olnud neist videotest ettenägelikult  varukoopiaid tehtud, olekski jäänud kõik need videoklipid igaveseks kadunuks.

Olgugi, et kuigi seekord oli tegemist online rakendusega, oleks võinud midagi taolist juhtuda ka arvutis. Seda kas kasutaja enda ekslikul veal või mõnel muul põhjusel – arvutil  ja operatsioonisüsteemidel on väga õrn „hing“ ning paljud asjad (pealtnäha ka tühised ja ohutud) võivad põhjustada süsteemi kokkujooksmise ning krahhi. Ja seda juba täna või homme,  kui te seda kõige vähem oodata oskate! Ning siis, kui kasutaja pole varem tulnud selle pealegi, et kõike tähtsamat tuleb pidevalt ja sageli tagavaraks varundada, pole hiljem kellelegi oma muret kurta – omad vitsad peksavad!

Veelkord! Ärge olge kunagi kindlad, et teiega midagi taolist ei juhtu! Võtke kohe asi ette ja varundage oma arvutis olevaid tähtsaid andmeid – filme, muusikat, pilte, dokumente jne! Kui aga olete laisemat tüüpi inimene, siis kasutage selleks programme, mis teevad selle töö teie eest ise ära.

Ühest taolisest varundamist abistavast programmist olen kirjutanud artiklis Andmete automaatne varundamine ja taastamine – Ocster Backup Pro 6 eripakkumine.

Teiseks programmiks, millega saab automaatselt arvutisolevatest failidest varukoopiaid teha, on hetkel tasuta pakutav Backup4all

Lite. Kaua selline eripakkumine kehtib, pole teada.

Backup4all Lite 4.6 Edition ülevaade:

Backup4all Lite 4.6 Edition tasuta litsentsi saamiseks tuleb registreeruda sellel lehel. Kui oma nimi ja meiliaadress on kirjutatud, saadetakse programmi seeriavõti kasutaja e-mailile. Programmi enda saab arvutisse tirida Backup4all allalaadimise lehelt. Valige kindlalt versioon Backup4all Lite v4. (Nii programmi paigaldamine arvutisse kui ka registreerimine on näidatud allolevas videos).

Backup4all om maailmas väga hinnatud varundusutiliit, mis on tõlgitud ka eesti keelde. See loomulikult hõlbustab programmist arusaamist, seda enam, et viisard ehk nõustaja ehk samm-sammult juhised võimaldavad kergesti  jõuda andmete varundamiseni. Kui kasutaja kipub olema andmete varundamises laisavõitu, siis selle programmi abil saab seada tagavarakoopiaid moodustama automaatselt. Kasutajal tuleb vaid endal valida, mis nimelt tahab ta lasta programmil teatud aja tagant automaatselt varundada. Kui nüüd kasutaja operatsioonisüsteemiga juhtub midagi katastrofaalset või kogemata kustutatakse või rikutakse vajalikud andmed ( failid, perepildid, koduvideod jne) ära, saab alati programmi abil loodud tagavarakoopiate abil kõik oma andmed taastada. Samuti annab nii oma väärtuslikke faile taastada viirustekahjustuste korral.

Lisaks ise valitud kaustadele ja failidele on programmi juba sisse ehitatud pluginad, mille abil saab teha varukoopiaid ka Mozilla Firefox ja Mozilla Thunderbird profiilidest, Microsoft  Outlook ja Outlook Express meiliarhiividest, Internet Explorer lemmikutest jne. Võimaldab kaitsta varukoopiaid salasõnaga.

Tagavarakoopiaid võib salvestada arvuti teisele kettale, CD/DVD plaatidele, välisele kõvakettale, teistele USB abil ühendatavale seadmele või internetis olevasse serveriruumi.

Kuna varundusutiliidi autoritel on endal valmis filmitud suurepärased videod programmi kasutamisest, milleni jõuab otse läbi utiili peaakna, siis minu video on rohkem  tutvustava iseloomuga. Algus on inglise keelse programmi päralt, lõpu poole tutvustan programmi eesti keelse kasutajaliidese abil.

Video:


Data Backup Software Backup4all Lite legal… by arvutiturve
Sobib operatsioonisüsteemidele Windows 7/Vista/2008 Server/XP/2003 Server/2000

One thought on “Tagavarakoopiate tegemine ehk andmete varundamine – Backup4all”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga