Brauserikaaperdajad

ing. k. browser hijakcers

Liik pahavara, mis vahetab brauseri vaikimisi stardi- või otsingulehekülje – näiteks neti.ee või google.com asemel avatakse brauseri käivitamisel Eesmärgiks on kas teenida teatud konkreetse lehekülje külastuste pealt rohkem reklaamitulu või siis suunata kasutajaid pahavara levitavatele lehekülgedele.

Brauserikaaperdajad võivad olla väga tüütud, pahatihti ei piisa kaaperdatud lehekülgede lihtviisilisest kustutamisest – pärast restarti on soovimatud stardileheküljed jälle tagasi. Mõnikord on seesugusest pahavarast lahtisaamiseks lisaks failide kustutamisele vaja muuta ka Windowsi registrit.

Hiirelõks e. Mousetrapping on tehnika, mida mõned kodulehed kasutavad selleks, et takistada külastajatel neilt lahkumast. Seda tehakse kas järjest lahtiklõpsuvate hüpikiakendega või siis taaskäivitatakse lehekülg aknas, mida ei saa sulgeda (käivitatakse eraldi rakendus, milles juhtimismenüüd pole kättesaadavad. Sageli kasutatakse sealjuures ka brauserikaaperdustehnikaid. Mousetrappingu eesmärgiks on teenida külastajate pikema leheküljel viibimise pealt rohkem reklaamitulu. Tehnikat võib kohata enamasti pornolehekülgedel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga