Uued kurjad viirused

Üks väike jaanipäeva-eelne vahepala muidu väga tõsisesse teemasse 🙂

Infoturvalisuse portaal  J-Mac’s AntiVirus Solutions raporteerib kogu maailma tabanud viirustelainest. Tegu on viimase aja ühe ohtikuma rünnakuga, kuna internetti on paisatud korraga mitmeid troojaid, usse, helistajaid/salvestajaid  ja muud õelvara , mis kujutavad endast tõsist ohtu arvutikasutajate turvalisusele. Viiruste käitumist analüüsinud spetsialistide sõnul on neil raske pahavara klassifitseerida ühise nimetuse alla, kuna nende olemus võib kardinaalselt erineda. Põhisümptomina võtavad pahalased  kontrolli arvuti üle  ja pilluvad lahti hüpikaknaid, jooksutavad süsteemi kokku või tekitavad muid anomaaliaid, millele on raske seletust leida. Viirused on väga muteerumisvõimelised ning võivad tekitada ühes ja samas arvutis mitu probleemi korraga.

Ehkki hetkel on nakatumisprotsent suurim inglise keelt kõnelevates riikides, eeldavad juhtivad viirusespetsialistid, et epideemia võib laieneda üle maailma, kaasa arvatud Eestisse. Arvatakse, et taoline mastaapne rünnak võib olla põhjustatud üleilmsest majanduskriisist, protestist riikide ja valitsuste vastu, mis ei suuda surutisele vastu seista või sellele lahendust leida . Arvestades kõiki neid aspekte, siis kindlalt ei tohiks tunda ennast mitte keegi .

Viiruste vastu võitlemiseks soovitatakse alla laadida Microsoft viimased turvapaigad (Windows Update) ning kindlasti värskendada tõrjeprogrammide andmebaase.  Samuti soovitatakse sagedamini külastada viirustõrjetootjate kodulehekülgi ning riikide suuremaid infoturbe portaale, et end  viimaste sündmustega kursis hoida. Eestis pakub kõige kindlamat ja paremat kaitset viiruste vastu infoturvalisuse teeviit  Arvutikaitse.ee.

Pressiteade maailmast , juuni  2009, fiktsioon.

NB! Kole-kurjade viiruste nimekiri on kohe peale seda imearmast kutsapilti!

väga kuri1

Uute viiruste nimekiri

Jimmy Hoffa Virus – teatakse, et arvutis on viirus, kuid seda pole suudetud leida.  Mitte keegi ei leia seda kunagi üles! (viide).

Michael Jackson Virus v 1.0 – viirust on raske tuvastada, kuna ta muudab pidevalt oma ilmet (viide).

Michael Jackson Virus v 2.0 – viirusesse nakatuvad ainult need arvutiprotsessoreid, mis on kuni  13 aastat vanad (viide).

Michael Jackson Virus v 3.0 – see on väga HALB viirus (inglise keeles BAD)! Viirus satub paanikasse, kui arvuti lähedale asetada tulekolle või pudel kihisevat Pepsit. Mõned arvavad, et see pahalane sarnaneb Latoya Jacksoni viirusega, kuna kumbki ei saa omavahel läbi (viide).

Monica Lewinsky Virus v 1.0 – viirus kahjustab ainult sülearvuteid, imedes nende opisüsteemist välja kõik mahlad. Seejärel teavitab ta sellest e-maili teel kogu maailma. ( viide).

Bill Clinton Virus v 1.0 – viirus kasutab ainult 15,24 sentimeetri  suurust osa arvuti kõvast kettast. Paraku esineb viirusel mäluprobleeme – mingi protsessi kahjustamise järel ta ise hiljem enam ei mäleta, millega hakkama on saanud.( viide).

Bill Clinton Virus v 4.0 – viirus on väga muteerumisvõimeline, siiberdab mööda arvutit ringi ja päris kindlalt ei tea keegi, millega ta hetkel tegeleb.  Küll aga võib täitsa kindel olla, et mingis arvutiosas viibimise eest saadab ta kasutaja e-mailile arve 200 000 – 300 000 dollari tasumiseks.(viide ja viide).

Ellen Degeneres Virus v 1.0 – viirus põhjustab ootamatuid süsteemimuutusi – Windows opisüsteem kuvab ekraanile teate, et nüüdsest on ta hoopis Linux. (viide).

Ellen Degeneres Virus v 2.0 – viirusesse nakatunud arvutisse ei saa meessoost kasutajad enam kettaid sisse pista…

Dolly Parton Virus – viirus tekitab kasutajates hallutsinatsioone, justkui paisuks nende arvutiekraan aina suuremaks ja suuremaks ning et sel on rohkem teravaid nupukesi, kui varem oli. (viide).

Elvis Virus – viirus võib põhjustada arvutile tõsiseid piinu ja kannatusi. Võivad esineda süsteemi rütmihäired, tõenäolised on ka  protsessoritursed. Halvemal juhul võib emaplaat muutuda kaks korda suuremaks, põhjustades programmide luupainajalikke käitumisi või haiglaslike rakenduste avanemist. Kõige selle tulemusel muutub arvutitöö venivaks ja aeglaseks, kuni süsteem iseenda hävitab. Viimastel aegadel on massiliselt välja ilmunud vale-Elvis viirusi, mis kõigest ehivad end tema nimega. ( viide).

George W. Bush Virus v 1.0  – (NB! Viirus pole enam aktiivne!)  Viirus ei teinud mitte midagi, aga lahti kah ei saadud temast enne kui alles 2008. a novembris (viide).

George W. Bush Virus v 2.0 – viirus on väga abivalmis , lubades kõrvaldada arvutist peale iseenda kõik teised viirused, aga see võtvat tal väga palju aega. Samuti uurib ta, kas teil on failisüsteemi peidetud ehk mõni Massihävitusprogramm. Massihävitusprogramme võivad luua mitmed erinevad viirused nagu näiteks ka Saddam Husseini viirus. Ainuke viga George Bushi viiruse juures on see,  et ta kasutab uurimise käigus ära meeletult palju arvutiressursse ja ei leia mitte kunagi Massihävitusprogramme üles. (viide).

Bin Laden (aka Al Qaeda) Virus – viirus kuvab ekraanile ähvardavaid sõnumeid ja käivitab paljusid teisi väiksemaid viiruseid, mis aeg-ajalt hävitavad faile. Viimasel ajal on viirust vähem märgata ning arvatakse, et  see võib üleüldse välja surra George W. Bushi viiruse levimise tagajärjel. (viide).

Al Gore Virus – viirus peab ennast mõjuvõimsamaks kui kogu Internet kokku. Sunnib arvutit arve leidma, neid üle lugema, siis veelkord üle lugema, siis veel, siis ükskord veel üle lugema, siis veel ja igaks juhuks veel üks kord, põhjustades katkematu protsessi vähemalt kuu aja vältel. (viide).

Arnold Schwarzenegger Virus v 1.0 ( kutsutakse ka I´ll be back viiruseks) viirus laastab arvutit kohutaval kombel  ja jääb residentseks (paikseks). Isegi, kui see suudetakse eemaldada, tuleb ta alati tagasi ( viide ja viide).

Arnold Schwarzenegger Virus v 2.0 – viirus ei kujuta ohtu eestimaalaste arvutitele. Hakkas hoogsalt levima Californias pärast seda, kui sattus konflikti Gray Davise viirusega, mille edukalt hävitas. Peamiselt lõpetab nende programmide töö, mis normaalselt ja seadusepäraselt töötavad. (viide).

Sharon Stone Virus – viirus lummab teid hetkeks ja paneb ahhetama, ent hiljem ei paku enam pinget, ehkki näete teda veel korduvalt ekraanil. (viide ja viide).

Martha Stewart Virus – viirus kogub kokku kõik arvutisolevad failid, sorteerib need kategooriate järgi gruppidesse, voldib neist beebiarmsad väikesed salvrätid ja kuvab need siis ekraanile. (viide).

O.J. Simpson Virus v 1.0 – viirusetõrje poolt tabatuna kuvab ekraanile kirja: “Ausõna, ma ei kustutanud teie kahte faili, mul ei olnud selleks mingit võimalust ega tahtmistki. Ma olen 100% süütu ja minu vastu esitatud süüdistused 100% valed. Ausõna!” (viide ja viide).

O.J. Simpson Virus v 2.0 – viirus kustutab arvutist kaks faili, põhjustades süsteemi kokkuvarisemise. Kasutaja teab täiesti kindlalt, et just seesama viirus mõrvas need kaks faili, ent ei suuda seda kuidagi tõestada, kuna viirus tirib täiendavalt  arvutisse Johnny Cochran viiruse, mis ajab tõrjeprogrammid segadusse. (viide).

Oprah Winfrey Virus – viirus põhjustab arvuti 200 gigabaidise kõvaketta kahanemist 80 gigabaidiseks, mis seejärel aegamööda jällegi suureneb 200 GB-ks.( viide).

LAPD Virus (Los Angelese Politseijaoskonna viirus) – viirus tunneb end ohustatud olevat teiste failide poolt ning kustutab need enesekaitseks ära. (viide).

New World Order Virus (Uue Maailmakorra viirus) – viirus on tõenäoliselt üsna ohutu, kuid ajab mõned kasutajad lausa marru, kui nad ainuüksi mõtlevad sellele, et see jobulane võib neil arvutis redutada. (viide ).

Alzheimer’s Virus  – viirus põhjustab arvutis mäluprobleeme –  rakendused suuda enam üles leida, kuhu te oma failid salvestasite (viide).

Titanic Virus – viirus põhjustab arvutikasutajas uppuja tunde,  kui süsteem lõplikult kokku variseb. (viide).

Spice Girls Virus – viirus on täiesti mõttetu, kuna sel pole kindlat funktsiooni. Paremal juhul sobib ta arvutiekraani kaunistama. (viide).

Warren Beatty Virus – viirus püüab pidevalt tõestada oma küpsust ja võimekust, kinnitudes ainult noomate või uuemate failide külge. (viide).

Woody Allen Virus – viirus läheb kaugelt mööda emaplaadist, küll aga rikub ära selle tütarkaardid (viide).

Survivor Viruses (Ellujääja viirused) –  kustutab arvutist kõik teie failid ükshaaval 13 nädala jooksul, kuni ainult kõige häirivam neist jääb alles. (viide).

Nike Virus – viirus lihtsalt teeb seda…( viide).

Tobacco Industry Virus (Tubakatööstuse viirus) – viirus nakatab arvuti põhjendusega, et ei ole ühtegi usaldusväärset tõendusmaterjali selle kohta, et nad võivad süsteemi mingilgi moel kahjustada või oleks nende sihtmärgiks alaealised arvutikasutajad. (viide).

U.N. Virus (ÜRO viirus) – viirus on üldjuhul kahjutu, aga väga häiriv. Iga päev ilmub ekraanile teade, et võiksite ju lasta tal midagi teha, kasvõi teisi viirusi otsida. Valikuvõimalustena pakub ta  OK, Alusta (Begin), Skanneeri (Scan), Otsi (Search), Leia (Detect), Uuri (Examine) jne. Ent ükskõik millisele valikule te ka ei vajutaks, ei tee ta mitte midagi. (viide).

Wonderbra Virus – viirus põhjustab puhvri ületäitumist programmides (viide).

X-Files Virus – viirus paneb kõik ekraanil olevad ikoonid vilkuma ja sädemeid pilduma. (viide).

Star Trek Virus – viirus tungib teie arvuti kõige sügavamatesse kihtidesse, kuhu ükski teine viirus pole kunagi jõudnud. (viide).

Republican Virus (Vabariiklaste viirus) – viirus korraldab internetioksjoni ja müüb maha kõik teie arvuti ressursid kõige paremale pakkujale.

Viagra Virus – viirus muudab teie arvuti väikese floppy ketta tunduvalt suuremaks kõvaks kettaks.

Bureaucrat Virus (Bürokraadi viirus) – viirus jagab kõvaketta sadateks väikesteks osadeks, millest ükski ei tee midagi, ent mis kõik väidavad end olevat arvuti kõige tähtsamad osad.

Public Transportation Virus (Ühiskondliku Transpordi viirus) – viirus põhjustab teie veebilehitseja hangumist igal saidil, mida külastate. Samal hetkel kuvatakse ekraanile kiri, millel pakutakse müüa kehtivaid paroole lehele sisenemiseks.

Militia Virus (Kodukaitse  viirus) – viirus hävitab operatsioonisüsteemi kuskilt kuuldud kõlaka põhjal, et sel pole õigust arvutit juhtida.

Mafia Virus (Maffia viirus) – kasutajad teavad, et nende arvutis on just SEE viirus, aga nad kardavad isegi SEDA sõna kõvasti öelda, veel vähem kustutada.

Left-Wing-Drivel Virus (Vasakpoolsete Valejutuviirus) – viirus kustutab arvutist kõik kehvad finantsfailid, seejärel saadab rõõmusõnumeid, et majandusseis on paranemas.

Government Economist Virus  (Riiklik Majandusviirus) – viirus tekitab arvutis palju segadust  – mitte miski ei tööta, aga diagnostikaprogrammid kinnitavad, et kõik on parimas korras.

Mom Virus (Emme viirus) – viirus aktiveerub siis, kui laps külastab täiskasvanute veebisaite. Helistab kohe emale!

Child Virus (Lapse viirus) – viirus teeb arvutis kõikvõimalikku pahandust, lollust ja sigadust, aga ta on liiga armas, et temast lahti saada.

Teenager Virus (Teismeliste viirus) – viirus seiskab iga mõne sekundi järel arvutisüsteemi töö ja ekraanile kuvatakse kiri: “Anna kohe raha, känd!”

Birthday Virus (Sünnipäeva viirus) – viirus modifitseerib arvutikella, kerides selle aasta võrra tagasi. Eriti ohtralt on nähtud seda levimas naissoost kasutajate arvutites.

Right to Life Virus v 1.0 (Õigus Elule viirus) – viirus ei luba arvutist kustutada ühtegi faili, ükskõik kui vana see ka poleks. Kuvab ekraanile kirje: “Oh ei, kullake, sa ei saa seda teha!”

Right-To-Life Virus v 2.0 (Õigus Elule viirus) – isegi kui viirus lubab teil kustutada arvutist mingi faili, kuvab ta alati enne ekraanile kirja: “Kulla peremees, kas oled kaalunud ka varuvariante?”

Slacker Virus (Logeleja viirus) – viirus kasutab 80% arvuti ressurssidest, aga ei tee mitte midagi muud.

Airline Luggage Virus (Lennupagasi viirus) – viirus põhjustab arvutiandmete sagedast kaotamist. Ehkki ise asute Tallinnas, saadetakse kõik teie failid ja kaustad Helsingisse.

Pope John Paul Virus (Paavst Johannes Paulus viirus) – viirus kustutab ära kõik rikutud failid ja õnnistab ülejäänuid.

Algallikas: MyVirusRemoval.com

NB! Originaalteksti on mugandatud autori poolt eestlastele arusaadavamaks ega pretendeeri otsetõlke täpsusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga