Kui ohtlik on Internet?

Kurjategijad on aru saanud, et äri ja raha kolivad internetti. Ning pättidele see meeldib. Küberruumis ei pea nad politseinike kuulide eest kõrvale põiklema ning osavad küberpätid ei karda eriti ka vangisattumist. Seetõttu on tekkinud tohutu surve internetis inimeste ründamise suhtes. Pätid ei viitsi isegi järjekorda võtta, et sind ründama asuda. Eelmisel aastal ületas maailma e-kuritegevuse kogukäive narkokuritegevuse kogukäibe. Nüüd on tegu maailma mõjukaima kuritegevusliigiga.

I FAKT – 10 korda rohkem pettusi

Paroolipüügi petukirjade hulk kasvas perioodil jaanuar – juuni 2005 nii palju kui 1000%. Ameeriklased kaotasid eelmisel aastal ainuüksi läbi selliste paroolipüügi-pettuste ca 12 miljardit krooni, räägib Wall Street Journal.

II FAKT – 80% nakatumist

80% koduarvutites tegutseb mõnd liiki kurivara, teatab NCSA nimeline e-turbe agentuur.

III FAKT – Kurivara kükitab osavalt peidus

Kui veel paar aastat tagasi oli kurivara peamiselt destruktiivse iseloomuga, st eesmärgiks oli viiruseloojale läbi rikutud arvutite suure hulga kuulsust tuua, siis täna kirjutatakse peamiselt kurivara, mille eesmärgiks on vallutatud arvuti kaudu raha teenida. Sellist kurivara on raske avastada ja on tõenäoline, et see tegutseb sinugi arvutis.

IV FAKT – Esimene rünne 15 sekundiga

Kui ühendad arvuti interneti külge, rünnatakse seda esimest korda esimese 15 sekundi jooksul.

One thought on “Kui ohtlik on Internet?”

  1. 1. fakt – jaanuar-juuni jälgimine näitab pigem perioodilist aktiivsuse tõusu kui midagi asjalikumat.
    2. fakt – ilmselt õige.
    3. fakt – väga õige.
    4. fakt – ründamise tõenäosus võib tõesti juba 15 sekundi jooksul väga suur olla aga fakt on kallutatud… rünnak ei ole mitte tingimata efektiivne. palju tõenäolisem on, et see jookseb isegi windows xp puhul hooga vastu tulemüüri.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga