Spamihilator

Spämm on saanud igapäevaseks nuhtluseks nendele, kes kasutavad igapäevaselt mõnda mailiklienti või siis veebipõhist suhtluskeskkonda, näiteks hot.ee, gmail.com jms. Veebipõhistel kirjakastidel on spämmiblokeerija reeglina juba olemas, aga see pole tavaliselt kuigi tõhus (muidugi on ka erandeid).
Inimesed tavaliselt ei pööra spämmikirjadele tähelepanu ja kustutavad need lihtsalt ära. Teinekord võib aga spämmi tulla palju, mitusada kirja päevas, ja neid on tüütu eemaldada. Õnneks on olemas programme, mis rämpsposti ära tunnevad ja blokeerivad. Nii ei jõua spämm sinu kirjakasti ja sa ei näegi seda. Üheks niisuguseks on Spamihilator, mis on ka vabavaraline.

Mitte ükski spämmifilter ei suuda tuvastada 100% spämmi. Kuid mõni programm teeb seda teistest paremini. Spamihilatoril on spämmi vastu kasutusel Word-Filter, mis tunneb rämpskirja ära tavaliselt spämmis esinevate sõnade järgi.

Veel on kasutusel DCC-filter (Distributed Checksum Clearinghouse, omalaadne spämmisõnumite must nimekiri), mis ühendab ennast automaatselt DCC-võrguga. Viimane koosneb mitmesajast serverist, sellel on mitu miljonit kasutajat ja palju kliente. Need kõik aitavad ühiste jõupingutustega spämmi tuvastada ja kasutajaid nende eest kaitsta.

Spamihilatorit saab ka treenida, mis aitab paremini kaasa spämmi äratundmisele ja blokeerimisele (sellest hiljem pikemalt). Programm toetab paljusid meilikliente, näiteks Outlook 2000/XP/2003/Express, Eudora, Mozilla, Netscape, IncrediMail, Pegasus Mail, Phoenix Mail, Opera jne.

Spamihilator ei kuluta palju arvuti jõudlust, seda on lihtne paigaldada ja kasutada. Ise olen seda kasutanud ca 2 nädalat, ja seni on ainult 2 spämmikirja ca 600-st läbi tulnud. Kui oleks programmi spämmifiltrit treeninud, poleks võib-olla needki läbi tulnud 🙂 Seega võib selle spämmivastase programmi tööviljakust heaks pidada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga