MPAA tabati koodivarguselt

mpaa_poster_22x32_final.jpgInglise programmeerija Patrick Robin avastas nimelt, et üks vihasemalt autoriõiguste eest võitlevaid organisatsioone, Motion Pictures Association of America (MPAA) kasutab tema loodud blogimootorit Forest Blog. Iseenesest poleks sellest midagi, Patrick lubab seda täiesti tasuta kasutada, kuid tingimusel, et sealjuures kas viidatakse tema autorlusele ja saidile või siis makstakse 25 naela litsentsitasu. MPAA aga polnud kumbagi teinud. Patrick kirjutab oma blogis, et iseenesest pole tema õiguste väärkasutamises midagi uut, kuid selliselt autorikaitse valvekoeralt poleks ta seda küll oodanud.

Mis MPAA-sse endasse puutub, siis praeguseks on see oma blogi sulgenud, kuid ei seisa nurgas ega häbene, vaid kinnitab, et Patricku blogimootor rippus nende serveris üleval vaid testimiseks.

Piinlik lugu sellegipoolest.

2 thoughts on “MPAA tabati koodivarguselt”

  1. Hmm. Hea mõte. Ma laen ka filme edaspidi “ainult testimiseks” alla. Kui peale vaatamist ei meeldi, kustutan kohe ära, ausõna 😀

  2. See testimisejutt võib õige olla, aga ei vabanda küll midagi. Kas niimoodi ei saa siis testida, et on copyright detailid kenasti ära toodud?

    Osalt on tegu inimliku moraali “turvaauguga”. Inimestel on nimelt selline bugi, et kui nad on kord otsustanud, et neil on “õigus”, siis lakkavad nad oma tegevust moraalsest aspektist hindamast.

    Näiteks igasuguseid jälkusi toime pannud serblased, hutud, punased khmeerid jms – nad ise on ju alati veendnud, et on igapidi õiged aatemehed.

    See Patrick Robin on MPAA arvates tõenäoliselt lihtsalt üks järjekordne “piraadivärdjas”, kes ainult ootab, et saaks MPAA tagant varastada. Seekord lihtsalt jõudis MPAA piraadivärdjast ette ja varastas enne temalt 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga