Libatõrjujad näitavad sinist ekraani

Libatõrjujad on võtnud uue suuna, hirmutades arvutikasutajaid Blue screen of death’iga

Allikas: TrendLabs Malware Blog
Allikas: TrendLabs Malware Blog

Tegelikul on see aga ekraanisäästja, mis teatab, et arvutis kasutatakse mitteregistreeritud Antivirus 2009 versiooni. Muudetakse ka Windowsi stardipilti:

Allikas: TrendLabs Malware Blog
Allikas: TrendLabs Malware Blog

Paljud inimesed lähevad selle pealetükkiva triki õnge ja ostavad pakutava libatarkvara. Nii saavad küberkurjategijad lisaks veel ka nende krediitkaartide andmed ning saavad seeläbi nende rahakotti tühjendada. Kui olete  langenud taolise triki ohvriks, tuleb kindlasti võtta ühendust oma pangaga ja küsida, kuidas oleks kõige parem edasi toimida.

Võib olla, et krediitkaardilt ei hakatagi kohe raha tõmbama. Samuti võidakse kontorekvisiitide abil ka raha liigutada.

Kui teil on selline libatarkvara arvutisse sattunud, siis soovitaksin kasutada Superantispywaret.

7 thoughts on “Libatõrjujad näitavad sinist ekraani”

  1. Mis probleemid siis mul on?
    Mul kõik kontrolli all.

    Kui sind vaevavad ühilduvusprobleemid (härra teadmata) BlueBull, siis muretse endale Apple Mac. Sellel kõik asjad koos ja turvalisus sama… üks *nix kõik.

  2. Minulgi pole seda ülalmainitud Windows malware probleemi.
    Ubuntu, Debian ja CentOS elavad tarkvaraliselt hoopis tervislikumat elu.

    Ehk mõtles BlueBull siin Linux OS-i demonite, tcp/udp portide ning kerneli konfigureerimist ja optimeerimist?

    Et noh Windows läheb default installiga igati laksust käima, kuid Linuxiga on seevastu üks igavene kamm…

    Või mõtles BlueBull seda et Linux ja Unix mehed on ühed igavesed…nohikud…kummalised…teise planeedi mehed. 😉

  3. Seda ta vist mõtles.. kuid osku siis Apple Mac- sellel on kogu tarkvara ja riistvara ühilduvus ühe firma käe all.

    Mis ühildamatust siin nähakse??

    Ubuntu on siiski noor ja areneb veel, kuid mul läks vanemas arvutis küll nagu laks vaikimisi käima.

    Ubuntu kernelite ja portide sättimine on graafiliselt eriti lihtne. Kerneli jaoks on Synaptic ning portide jaoks ufw GUI.

  4. Sain siis nüüd minagi olude sunnil libatõrjega lähemalt tutvuda. WindowsXP Pro arvuti ülevõtmine libatõrje poolt toimus üllatavalt kiiresti kuid lokaalvõrgule valuliselt.

    Lugu ise oli järgnev.
    WindowsXP Pro (SP3) arvuti (administraatoriõigustes kasutaja) oli nakatunud Rogue.TotalSecure2009 (10tk), Trojan.Downloader-Gen/A(4tk), Trojan.Unclassified/Monamia (32tk), Trojan.Unclassified/MSFox(1tk), Trojan.Unclassified/MSXML71 (18tk) arvutiviirustega. Arvutis töötas aktiivne up-to-date Symantec ver.10.2. Symantec antiviirus ei reageerinud koheselt vaid hiljem, kuid siis oli juba tõeliselt hilja sest terve arvuti oli viiruste poolt okupeeritud.

    Nakatatud Windows arvuti tööjõudlus muutus üliaeglaseks, Windows hakkas väljastama teateid et midagi on süsteemiga juhtunud ning Firefox kukkus loopima pop-up linkidena välja kodulehekülge sc.videofreeforonline.com/id/4912933/4/1/
    NB! Windows arvutiga paluks seda linki mitte mingil juhul uurida ega suvalt näppida. See on Windows OS-ile ja teile kui arvutiomanikule üliohtlik. Windows arvutile teostatakse sellel lingil näiline liba/petukas spyware ja malware kontroll ning pakutakse üleslaadimiseks viirusega nakatatud faili “TotalSecure2009.exe”.

    Huvitav on veel see et libatõrjet pakkuva kodulehekülje IP 91.203.92.99 kuulub Ukrainale ja seal pahalasest faili üleslaadimist pakkuv IP 77.244.220.156 omanikuks on Venemaa. Samas jääb mulje et Ukraina libatõrje kodukas torpedeerib ja blameerib Venemaad. Ei usu kuidagi et see on kahe “vennaliku” maa libatõrje ühisprojekt. 😉

    Kui Linux arvuti Ntop programmiga monitoorida sisevõrgus nakatunud Windows arvutit, siis võib ainult imestada suure ja järsu võrgukoormuse üle. Ntop annab oma graafikutes võrguanomaalia teate ning nakatunud ja “koomas” Windows arvuti võtab ühendust pea et sadade hostidega mis asuvad Ukraina võrguvahemikus 91.203.92.0/24. Lokaalvõrgu tervislik seisund ja graafikute maatriksid muutuvad piltlikult üteldes Ntop`is väga pahaks. Kaks või kolm sellist nakatunud Windows arvutit võivad lokaalvõrgu päris ära rappida.

    Ei jäänud siis muud üle kui Arvutikaitse soovituste kohaselt “SuperAntiSpyware” Windowsile peale installida, update programmile teha ja seejärel võrgukaabel seinast välja. SuperAntiSpyware leidis nakatunud Windowsist 30 minutiga 65 arvutiviirust. Hilisemal kontrollil oli Windows arvuti puhas ja Linuxi ntop näitas lokaalvõrgus tervislikku seisundit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga