Blogspot.com kui pahavara allikas

Viirustõrjefirma Sophos raporteeris, et 2008 aasta esimesel poolaastal leidsid firma andmeturbespetsialistid iga päev kuni 16 000 pahatahtlikku internetilehtekülge (mis teeb viis tükki sekundis).

Neid saite kasutavad pahatahtlikud tegelased on kas nende lehekülgede autorid või siis kuritarvitavad võõraid lehekülgi. Näiteks on nakatatud lehel HTML kood, millele  on paigaldatud 1×1 piksli suurune element. Lehekülge alla laadides konktateerub brauser serveriga mis jooksutab nakatunud skripte või koode.

Paljud nakatunud veebisaidid on täiesti seaduslikud, kuuludes näiteks mõnele 500-st mõjuvõimsaimast firmast või siis mõnele populaarsele sotsiaalsele võrgustikule nagu www.blogspot.com.

Blogijatele mõeldud internetileheküljed teevad viiruse levitamise lihtsaks, kuna lehe haldaja jääb  ananüümseks ning blogi on kerge ja odav valmistada.

Enim pahatahtlikke saite leiti Google’i hallatavast Bloggerist (www.blogspot.com), nentis Sophos. Üksnes see blogisait on koduks kahele protsendile pahavarast, mis ringleb internetis. Blogidesse ei saa riputada ainult pahavaraskripte: kriminaalsed ründajad saavad kommenteerides sisestada ka linke, mis viivad  pahatahtlikele lehtedele.

Google ütleb sellepeale, et nad võtavad seda asja väga tõsiselt ja töötavad visalt, et end ja omainternetilehti pahavara eest kaitsta. Kasutades Igasugune pahavara levitamine on Google’i saitide kasutustingimuste räige rikkumine. “Me töötame selle kallal, et meie võrgustikus olevad saidid oleksid pahavarast puhtad. Pahatahtlike lehtede leidmisel me kustutame need” ütles Google.

Seniks aga tasub odavaid laene ja muud kahtlast kraami pakkuvatest blogidest eemal hoida ning jälgida, et ka omaenda blogi kommentaarium püsiks rämpsust puhas.

One thought on “Blogspot.com kui pahavara allikas”

  1. Ka Eestis väga populaarsed ise hallatavad WordPressi blogid võivad paraku samuti saada omanike teadmata spämmi ja pahavara levitamise allkaiks, sest sageli jätavad omanikud WP uuendamise unarusse ning ründajad kasutavad kiiresti ära vanadest versioonidest leitavad turvaaugud. Seega kõigile WP kasutajaile vana hea soovitus: uuenda oma blogi mootorit alati esimesel võimalusel.

    Lisaks tasub tutvuda värske pluginaga, mis on abiks oma WP-installi turvakontrolliks: WordPress Exploit Scanner..

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga