AVG LinkScanner

AVG Antiviiruse tasuta versioon on leidnud laialdast kasutamist. Versioonis 8.5 on AVG LinkScanner juba sisse ehitatud. Kes aga antud toodet ei kasuta, võivad kasutada eraldi AVG LinkScannerit.

Enamik pahavarast leiab tänapäeval tee teie arvutisse  mõnelt pahatahtlikult veebisaidilt. AVG LinkScanner on päris tõhus kaitse nende ohtude vastu. Nimelt kontrollib AVG LS internetilehekülge enne selle kasutajale kuvamist. Seda tehakse nii heuristiliselt kui ka “musta nimekirja” põhjal. Seega ei sõltu kaitse tingimata sellest, kas uus internetilehekülg on AVG LS kommuunile teada.

AVG LS töötab operatsioonisüsteemidega Windows 2000, Windows XP ja Vista (32- ja 64 bit), brauseritest on toetatud Mozilla Firefox (alates 2.0) Internet Explorer (alates IE6) ja Opera.
Programm saab läbi ka kõigi suuremate viirustõrjete ja muude turvaprogrammidega (tulemüürid jne).

AVG LinkScanneri saab alla laadida tema kodulehelt http://linkscanner.avg.com/, selle  suurus on natuke üle 15Mb.

Paigaldus on kerge ning arusaadav. Tuleb valida Standard installation ning paigaldus jätkub:

Küll aga tuleks tähelepanu pöörata tööriistaribale, mis vaikimisi peale lastakse:

Kui kasutaja oma arvutisse lisavidinaid ei taha, võib selle linnukese ära korjata, kuid tööriistariba abil on programmi kindlasti mugavam kasutada.
Enne installeerimise lõppu tuleb läbida ka väike seadistamine. Ega seal polegi midagi muud kui Next ja Next klõpsata. Seadistamise käigus uuendatakse ka kahtlaste veebisaitide nimekirja.

Peale installeerimist on programm kohe tööks valmis. Taaskäivitust ei nõuta ning programmi peaaken näeb välja selline:

AVG LS uuendab ennast päris tihti ja automaatselt, kasutaja ei pea selle pärast muret tundma. Programmi mälukasutus on väga väike. Kolme protsessi (4, kui programmi peaaken on avatud) mälukasutus kokku on 3Mb ringis.
Vajadusel saab internetilehekülgi ja nende linke ka käsitsi kontrollida, ilma et peaks nendel surfama. Selleks tuleb menüüst valida Components – AVG LinkScanner

Olemegi valmis 🙂

5 thoughts on “AVG LinkScanner”

  1. Juhtus selline asi, et AVG uuendas end öösel ja oli endale ilmselt saanud just selle Link Scanneri. Igatahes, mingi hetk ei lubanud ta brauseriga enam suuremat osa lehti külastada. Sain ainult Triobet-i ja TÜ õppeinfosüsteemi, mis on secured connectionid. Seega ma võtsin selle maha, tegelikult ei tea, mida täpselmalt sellega tegema peaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga